Семпл кросівок Nike Air Yeezy продали за 180 тисяч доларів. Це на 90% менше, ніж два роки тому

2001 року на аукціоні Sotheby’s семпл кросівок Nike Air Yeezy 1 продали за рекордні 1,8 мільйона доларів. В серпні 2023 року пару знову виставили на продаж на аукціоні Goldin Auctions — модель віддали за 180 тисяч доларів, що на 90% менше вартості 2021 року

Колекційний семпл Nike Air Yeezy 1 вперше представили в лютому 2008 року. Кросівки виготовили спеціально для виступу Каньє Веста на церемонії нагородження премії «Ґреммі» — тоді репер переміг у чотирьох номінаціях, а виступ також мав стати своєрідним оголошенням про майбутню співпрацю між музикантом та Nike.

У квітні 2021 року Sotheby’s повідомили, що модель продали на аукціоні за 1,8 мільйона доларів, що стало найбільшою сумою лоту в історії публічних продажів. Початково оцінна вартість семплу Nike Air Yeezy 1 складала один мільйон доларів.

2023 року аукціон Goldin Auctions придбав пару для подальшого продажу. В серпні семпл виставили на аукціон зі стартовою ціною в 50 тисяч доларів, а завершились торги фінальною ставкою в 180 106 доларів. Загальна різниця між вартістю кросівок на Sotheby’s 2021 року та Goldin Auctions 2023 року — 1 619 894 долари. В торгах взяли участь 19 людей.

В Hypebeast підкреслили, що падіння аукціонної вартості кросівок на 90% може «свідчити про те, що вплив Канье Веста вже не настільки помітний, як раніше».

 Nike Air Yeezy — це високі шкіряні кросівки чорного кольору, доповнені підошвою з рефлективними елементами та масивним медальйоном з літерою Y на шнурівці.

Над розробкою моделі Вест працював разом з тодішнім креативним директором Nike Марком Смітом — для продажу на аукціонах модель надійшла в спеціальній дерев’яній коробці з малюнком Сміта, вирізьбленим лазером.

Каньє Вест почав працювати з Nike у 2007 році, проте вже у 2013 році підписав контракт з головним конкурентом спортивного бренду — adidas. Тоді, за словами репера, співпраця з Nike припинилась через фінансові розбіжності: за продаж спільної моделі Nike Air Yeezy бренд забирав більшу частину прибутку, що не задовольняло Веста.

В жовтні 2022 року adidas припинили дев’ятирічну співпрацю з Каньє Вестом через низку антисемітських висловлювань та скандалів репера. Докладніше про них ми писали тут.

За підрахунками компанії, припинення продажів бренду Yeezy обійшлось їм у 440 мільйонів доларів у першому кварталі 2023 року. 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis