Шакіл О’Ніл став президентом баскетбольної лінії Reebok

Баскетболісти Шакіл О’Ніл і Аллен Айверсон повернулись до команди Reebok — баскетболісти були амбасадорами бренду з 1990-х років до завершення спортивної кар’єри в 2010-х роках. Тепер О’Ніл стане президентом баскетбольного відділу бренду, а Айверсон — віцепрезидентом. Про призначення повідомили видання Boardroom та Complex 

Шакіл займатиметься залученням нових спортсменів в команду бренду та питаннями розвитку баскетбольного бізнесу.

Так Reebok планує відновити свою присутність у баскетбольному сегменті після зміни власника (2021 року adidas, який володів Reebok 15 років, продав бренд компанії Authentic Brands Group. — Прим. DTF Magazine).

«Ми просто хочемо зробити все по-іншому. Баскетбол був сильною стороною бренду в минулому, і ми хочемо залишатися вірними цьому», — пояснив О’Ніл у коментарі Boardroom.

Аллен Айверсон на посаді віцепрезидента допомагатиме Шакілу із залученням нових гравців, а також займатиметься «присутністю бренду в масових і громадських ініціативах».

Посаду генерального директора Reebok наразі займає Тодд Крінскі. Віг розпочав роботу в бренді 1992 року, одразу після того, як О’Нілл підписав контракт з компанією. Пізніше Клінскі «зіграв важливу роль» у запуску лінії Аллена Айверсона в Reebok.

«Працюючи в компанії протягом тривалого часу, одна з речей, якими я особисто найбільше пишаюся — більшість брендів мають близькі стосунки зі своїми спортсменами та амбасадорами… Наразі ми фактично об’єднуємо двох наших колишніх спортсменів і залучаємо їх на реальні керівні посади в компанії. Це новий крок в спортивній індустрії», — прокоментував Клінскі призначення Шакіла та Аллена.

Він додав, що, обговорюючи залучення О’Нілла на керівну посаду, вони розглядали варіант довічного контракту, подібно угоді Nike з Майклом Джорданом.

«Ми хотіли створити для Шака сильну роль, щоб він міг приймати стратегічні рішення разом з нами. А потім подумали: “ То нехай він керуватиме цим бізнесом разом з нами».

Коментуючи співпрацю з Алленом Айверсом, Шак пояснив: ««Алан по суті є батьком-засновником Reebok Basketball, бо він суттєво вплинув на стиль гри та баскетбольну культуру. Немає нікого, з ким я хотів би працювати більше над залученням нових спортсменів в Reebok».

Протягом останніх років Reebok суттєво не розвивала баскетбольний напрям та робила акцент на колабораціях та одноразових партнерствах зі спортсменами, серед яких гравці Монтрезл Гаррелл, Лексі Браун та Джош Річардсон. За новою стратегією Reebok не лише залучатиме нових амбасадорів-баскетболістів, ай випускатиме нові моделі спеціалізованного взуття.

В компанії очікують, що напрям Reebok Basketball «повністю відновиться» до 2025 року.

У 1992 році Шакіл О’Ніл став одним із перших відомих гравців, який обрав Reebok як партнера. Того ж року вони представили першу спільну модель баскетбольних кросівок Shaq Attaq, а згодом — модель Shaqnosis.

Наприкінці 1990-х баскетболіст припинив співпрацю з Reebok через бажання запустити власну лінію спортивного взуття Dunkman, проте 2012 року повернувся. Вони перевипустили пари Shaq Attaq та Shaqnosis в межах нової ретро-лінії.

В інтерв’ю Complex О’Ніл пояснив, що на старті кар’єри вирішив підписати контакт саме Reebok, а не з, наприклад, Nike, «через бажання мати власну фірмову лінію». Він розповів історію проте, що прийшов до офісу Nike в куртці Reebok, щоб повідомити про своє рішення співпрацювати з другим.

Аллен Айверсон долучився до Reebok в 1996 році, після кількох років співпраці з Nike.

Першими фірмовими кросівками Айверсона та Reebok стала модель Question. Прототип пари бренд створив ще до початку офіційного партнерства з Айверсоном, а в його основу лягло прізвисько баскетболіста, яке той отримав після драфту в команду «Філадельфія Севенті Сіксерс». Команда Reebok представила кросівки Аллену під час його першої гри у складі команди, що, за словами спортсмена, підвищило його прихильність до марки.

2001 року Аллен Айверсон підписав пожиттєвий контакт з Reebok.

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis