Шеллі Дюваль вперше за 20 років зніметься в кіно

Американська акторка Шеллі Дюваль, відома роллю Венді у «Сяйві» Стенлі Кубрика, повертається в кіно після 20-річної перерви. Вона зіграє в інді-трилері «Лісові пагорби» режисера Скотта Голдберга, пише Deadline

Сюжет стрічки розгорнеться навколо психічно та емоційно неврівноваженого Ріко (Чіко Мендес). Після травми голови, отриманої під час кемпінгу в горах, його мучать кошмарні видіння після травми голови. Дюваль зіграє його матір, «яка служить чоловіку внутрішнім голосом».

Ролі в фільмі також виконають Едвард Ферлонг («Термінатор») та Ді Воллес («Куджо»).

«Щиро кажучи, Сяйво“ — це один із моїх найулюбленіших фільмів жахів… Шеллі зробила свій внесок у те, щоб горрор став абсолютним шедевром, віддавшись на повну та зігравши так, щоб по-справжньому продемонструвати страх і жах матері в ізоляції», — прокоментував новину Скотт Голдберг.

На якому етапі нині розробка фільму та коли відбудеться його прем’єра — поки невідомо.

Акторська кар’єра Шеллі Дюваль почалась в 1970 році — її дебютним фільмов стала комедія «Брюстер Маклауд» Роберта Олтмена. Надалі Шеллі Дюваль працювала з багатьма режисерами, серед яких Террі Гілліам та Стівен Содерберг, а також продовжувала зніматись в подальших проєктах Роберта Олтмена.

В 1977 році Дюваль нагородили статуеткою Каннського кінофестивалю за «Найкращу жіносу роль» в фільмі «Три жінки» Роберта Олтмена.

Найвідомішою появою Шеллі Дюваль стала роль Венді в «Сяйві» Стенлі Кубрика, що вийшов у 1980 році. В 2016 році акторка зізналась, що виснажуючий графік під час зйомок стрічки, в якій їй доводилось постійно грати травмованого персонажа, вплинули на її психологічний стан.

Не дивлячись на популярність фільму, Дюваль та виконавця головної ролі Джека Ніколсона критикували за погану акторську гру. В 1981 році Шеллі номінували на премію «Золота малина» за «Найгіршу жіночу роль», проте нагороду тоді отримала акторка Брук Шилдс. У 2021 році організатори «Золотої малини» відкликали номінацію: за їхніми словами, на той момент вони не знали, як Стенлі Кубрик «впливав на акторів» під час зйомок та який вплив це мало на їхнє подальше життя.

Останньою появою Дюваль на екрані стала роль в комедії «Манна небесна» 2002 року.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis