У Німеччині представили план легалізації канабісу

Уряд Німеччини розробив план узаконення канабісу для особистого використання, пишуть видання RND та Deutsche Welle посилаючись на офіційні документи. Його розглянуть наприкінці цього року — у разі схвалення жителі Німеччини старше 18 років зможуть легально використовувати канабіс не лише з медичною, а й з рекреаційною метою вже з 2024 року

План передбачає, що канабіс та його діючу речовину тетрагідроканабінол (ТГК) приберуть з офіційного списку наркотиків та не класифікуватимуть як заборонені речовини. Жителі зможуть купувати та зберігати від 20 до 30 грамів канабісу.

Придбати їх можна буде в аптеках зі спеціальними ліцензіями — видаючи дозвіл, уряд враховуватиме віддаленість конкретної точки від шкіл, садочків та закладів для підлітків. Торгівля канабісом у місцях без ліцензії класифікуватиметься кримінальним злочином, продаж синтетичних канабіноїдів також залишається під забороною.

Крім того, влада дозволить вирощувати вдома до трьох кущів канабісу на кожну дорослу людину.

При цьому, згідно з планом, обмеження введуть для молодих людей віком від 18 до 21 року. Вони зможуть купувати лише продукти з максимальним вмістом ТГК до 10%. Для дорослих людей кількість ТГК не повинна перевищувати 15%.

Уряд Німеччини також планує запровадити спеціальний податок не тільки на тільки на продаж канабісу, а й на споживання, та розроблятиме програми запобігання зловживанню канабісом. Не дивлячись на легалізацію, в країні залишиться заборона на рекламу товарів з канабісом, а продавати «рекреаційний канабіс» дозволять в класичних пакуваннях без додаткового рекламного дизайну.

Що далі?

Тепер документ з планом мають подати на розгляд до Європейської комісії — тільки після схвалення уряд Німеччини зможе розробляти відповідний законопроєкт. За словами Міністра охорони здоров’я Німеччини Карла Лаутербаха, план може набути чинності з 2024 року.

Видання RND уточнило, що відповідно до законів Європейського союзу, членом якого є Німеччина, імпорт канабісу з третіх країн заборонений. Тому «всі потреби в канабісі повинні покриватися за рахунок вирощування в Німеччині».

За попередніми підрахункамилегалізація канабісу дозволить Німеччині залучити до бюджету близько 4,7 мільярда євро на рік і створити 27 тисяч нових робочих місць. Карл Лаутербах заявив, що за 2021 рік в Німеччині канабіс в рекреаційних цілях вживали близько чотирьох мільйонів людей, кожен четвертий з яких — віком від 18 до 24 років.

2 грудня 2020 року Комісія ООН із наркотичних засобів прибрала канабіс зі списку наркотичних речовин. Це зробили, щоб визнати «терапевтичний та медичний потенціал канабісу» та покращити умови для його досліджень як медпрепарату.

В червні Кабінет міністрів України підтримав законопроєкт, що регулюватиме обіг канабісу в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності. Він має полегшити доступ пацієнтів з низкою хвороб до необхідного лікування, зокрема онкології та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни.

Докладніше про це ми розповідали тут.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis