Що буде з роботами Бенксі в Бородянці? Відповідає місцева влада

Виконуючий обов’язки голови Бородянської селищної ради Георгій Єрко у коментарі «Українському радіо» розповів, що місцева влада надалі робитиме з роботами Banksy. За словами Георгія, вони планують перенести роботи художника, створені на території громади, до музею 

Разом з роботами британського художника в новоствореному просторі розмістять інші експонати, пов’язані з повномасштабною війною в Україні.

«Ми хочемо зробити музей та помістити їх туди. Крім того, там могли би зберігатися й інші спогади про війну, зокрема й розстріляний пам’ятник Тарасу Шевченку. В нас є експонати і громада хоче бачити їх в музеї Бородянки», — пояснив Єрко.

11 листопада Banksy опублікував в Інстаграмі перший пост після майже 11 місяців мовчання — це була його робота в Бородянці.

Далі художник підтвердив виданню The Art Newspaper, що створив в Україні сім робіт. Графіті британського художника можна побачити в Києві, а також Ірпені та Бородянці — «одних із найбільш постраждалих від російських бомбардувань місць». В The Art Newspaper уточнили, що нові роботи стали першими публічними муралами Бенксі за понад рік.

Наразі відомо, що в Бородянці розташовані як мінімум дві роботи Banksy: графіті гімнастки, що стоїть на руках на уламках зруйнованого будинку, а також графіті із хлопчиком, який кидає на землю дзюдоїста.

17 грудня Banksy опублікував в Інстаграмі півторахвилинний ролик про поїздку до України, в якому показав процес створення деяких робіт.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Banksy (@banksy)

Авторство яких робіт раніше підтвердив Banksy: 

Графіті із зображенням хлопчика, який кидає на землю дзюдоїста, тобто Путіна. Роботу нанесено на стіну зруйнованого дитячого садка.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений don’t Take Fake | DTF Magazine (@donttakefake)

Графіті з дітьми, що катаються на протитанковому їжаку, на київському Майдані Незалежності.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений don’t Take Fake | DTF Magazine (@donttakefake)

Малюнок гімнастки, що стоїть на руках, на зруйнованому будинку в Бородянці. Це перша робота, авторство якої сам Banksy підтвердив 11 листопада.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений don’t Take Fake | DTF Magazine (@donttakefake)

Графіті з жінкою в халаті, у протигазі та з вогнегасником. Її зобразили біля вікна згорілого будинку.

Зображення бородатого чоловіка, що приймає ванну біля входу в одну з дверей зруйнованого дому.

Ще одне графіті зроблене в Києві на вулиці Великій Житомирській. Banksy намалював броньовану вантажівку навколо вже існуючого малюнку пеніса на стіні, «перетворивши останній на ядерну боєголовку».

Останню роботу The Art Newspaper не описує, проте в переліку фотографій подає ще одне зображенням з гімнасткою, що ловить баланс зі стрічкою на вибоїні зруйнованого будинку.

В березні антивоєнну картину Бенксі CND Soldiers продали на британському аукціоні за 81 тисячу фунтів стерлінгів (більше 3 мільйонів гривень). Всю суму направили на підтримку київської дитячої лікарні «Охматдит».

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis