Що треба знати про фільм «Вусатий фанк», який розповість про феномен української фанк-сцени

Діджей та в минулому співвласник культового київського клубу XLIБ Віталій Бардецький і режисер Олександр Ковш розпочали зйомки документального фільму «Вусатий фанк». Стрічка розповість про український фанк, феномен українських ВІА, серед яких «Кобза», «Смерічка», «Водограй», «Візерунки шляхів», «Опришки», та їхній вплив радянську естраду. За словами Бардецького, який написав сценарій, ця музика зрозуміла як сучасній українській молоді, так і західній аудиторії, але її варто актуалізувати. В інтерв’ю DTF Magazine він коротко розповів про майбутній фільм і феномен “вусатий фанка”. В український прокат стрічка вийде 24 червня 

До речі, у січні цього року видання Buro 24/7 Україна опублікувало мікс українського фанка, який записав одеський саунд-продюсер C. J. Plus.

Кому належить ідея зняти фільм «Вусатий фанк» і як вона з’явилась?

Час від часу я діджею — переважно це приватні або корпоративні події, на яких публіка не особливо підготовлена музично. Я помітив, що коли граю музику з фанковою основою, то люди часто не знають, як під неї рухатись. І я пригадую дитинство й власні походи на танці під наш місцевий ВІА — тоді публіка цілком добре реагувала на рвані ритми. Скажу більше: така музика домінувала, і це були переважно українські пісні. Тому мене зацікавило питання, коли ж було втрачено синкопу.

Спершу виникла ідея підняти цей музичний пласт 70-х, спробувати його актуалізувати — так з’явився дует (я і Макс Чорний) Mustache Fank. Так, з помилкою. Згодом я згадав про своє журналістське минуле, а режисер Сергій Лисенко розказав мені про пітчинги Держкіно. Виявилося, що Андрій Границя, якого я знаю вже століття, керує продюсерською агенцією, яка саме займається виробництвом фільмів. Я написав синопсис, переклав назву українською, і ми дивовижним чином виграли пітчинг (стрічка отримала 100% державної підтримки у розмірі  1 768 870 грн — DTF Magazine)

Звідки пішов термін «вусатий фанк»?

Насправді, якщо подивитись на фото гуртів 70-х (або навіть на футболістів), то 80% музикантів мають вуса. Мабуть, це був такий тренд, вторинна ознака підвищеної маскулінності. З одного боку, у назві багато локалізації, а з іншого — фанк зрозуміла глобальна одиниця. Це добра назва для відображення великої музичної сцени (а такою й була наша музика 70-х) без особливих стильових обмежень. Крім того, у назві багато гумору й самоіронії — що для мене завжди важливо.

У чому особливість цього музичного явища, що ви вирішили зняти про нього документальну стрічку?

Це поодинока історія створення справді успішної української музичної сцени, що абсолютно органічно сприймається в глобальному контексті. Поставте цю музику, наприклад, Гербі Генкоку — впевнений, що він її зрозуміє. Так, вона здасться для нього трохи дивною, але базисно вона буде йому зрозумілою і цікавою.

Як довго виношували ідею зняти цей фільм?

Фундаментально — напевно, десятиліттями. Суто організаційно — місяць на початку 2017-го.

Скільки часу пішло на написання сценарію? Яку ви перед собою ставили мету?

Насправді сценарію як такого немає. Є певний рамковий план, коло тем і героїв. Це буде більше пригода, в яку ми зараз пірнаємо (кінознімання лише щойно почалося), — куди нас занесе, наразі важко передбачити.

Мене особливо цікавить етап формування саунду, що реалізувався з деякими територіальними нюансами всюди — від Миколаєва до Вижниці. Ми візьмемо близько півсотні інтерв’ю з головними зірками того часу, зустрінемось із функціонерами державної та партійної систем, співробітниками КДБ та філармоній, радіо- й тележурналістами, режисерами, звукорежисерами студій, фарцівниками, модельєрами одягу, закордонними музикантами українського походження. 

Буде дуже багато музики, це буде своєрідний музичний фільм. Ми також плануємо залучити деякі ноу-хау в механіці прокату. 

А на яку аудиторію орієнтуєтеся?

Переважно на молоду аудиторію. Сподіваюся, фільм допоможе новій музичній поп-сцені самоідентифікуватися на глобальній мапі.

Прем’єра стрічки запланована на вересень 2018 року. 

 «Вусатий фанк» у Фейсбук

Читайте також:

Підписуйтесь на DTF Magazine в Facebook и Twitter та Telegram.
Також підписуйтесь на нашу щотижневу розсилку

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis