Шведська пара збирає гроші, щоб викупити права на трек Last Christmas й заборонити його

Томас та Ханна Мазетті збирають гроші, щоб викупити авторські права на композицію Last Christmas гурту Wham! і видалити її з усіх стрімінгів та заборонити грати на радіо і телебаченні, пише Daily Mail. Подружжя вже змогло назбирати понад 60 тисяч доларів, але їм ще знадобиться від 15 до 25 мільйонів доларів. Наразі права на Last Christmas належать компанії Warner Chappell Music UK 

Ханна стверджує, що її «ненависть до композиції почалася 13 років тому, коли вона працювала в кафе в Оксфорді, власник якого програвав пісню на повторі».

«Я вивчала англійську та працювала, щоб мати гроші на життя. Спеціально до різдвяного сезону мій бос записав диск зі святковим плейлистом. Він зрідка приходив до кафе, і тому геть не розумів агонію свого персоналу, який конав, чуючи Last Christmas по 111 раз за день», — розповіла Ханна. 

За її словами, ідея зібрати гроші, щоб купити права на пісню виникла у них з чоловіком на Різдво 2021 року. Тоді вони зʼясували, що більшість їхніх друзів також не люблять цю пісню. 

Якщо подружжю Мазетті вдасться викупити Last Christmas у Warner Chappell Music UK, вони «заховають мастер-трек у фінському сховищі ядерних відходів».

Написаний Джорджем Майклом Last Christmas, який на той момент був учасником дуету Wham!, вийшов у 1984 році.

У 2020 році, через 36 років після релізу, сингл посів перше місце у хіт-параді Великої Британії UK Singles Chart.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis