Спортивні букмекери приймають ставки на особистість Banksy

Спортивні бетингові сайти приймають ставки на справжнє імʼя вуличного художника Banksy, який може втратити анонімність через черговий суд з виробником вітальних листівок Full Colour Black, пише Artnet News. Компанія та її власник Ендрю Галлахер подали позов проти Banksy про наклеп до Вищого суду Англії та Вельсу через публікацію в інстаграмі, яку художник зробив у листопаді 2022 року. Artnet News зазначає, що для того, щоб виграти цю справу Banksy доведеться розкрити особистість

Деякі британські видання, зокрема Daily Mail писали, що Full Colour Black позивається до 53-річного Робіна Ганнінгема з Брістоля, який нібито і є Banksy. Утім, адвокат виробника вітальних листівок Аарон Вуд спростував це у коментарі Artnet News, уточнивши, що відповідачами позову вказані «художник, відомий як Banksy та Pest Control Office Limited, орган, що засвідчує справжність його мистецтва».

Водночас Вуд не відповів Artnet News чи Робін Ганнінгем — справжнє імʼя Banksy.

На тлі судової справи букмекерські платформи BetOnline та BetUS до 30 листопада приймають ставки на те, чи виграє Галлахер та Full Colour Black суд проти Banksy та Pest Control Office.

А також на те, хто стоїть за псевдонімом Banksy. Найпопулярніші кандидатури — Робін Ганнінгем, його дружина Джой Міллворд та вокаліст і засновник Massive Attack Роберт Дель Ная.

Серед інших кандидатів — співзасновник Gorillaz та Blur Деймон Албарн, французький вуличний художник JR, художники Джеф Кунс, Девід Гокні і Демʼєн Герст, актор Морган Фрімен та Дональд Трамп.

Чому судяться Full Colour Black та Banksy

У 2020 році Banksy через позов Full Colour Black втратив авторське право на роботу «Метальник квітів». Тоді суд ухвалив, що через анонімність художника компанія має право безплатно використовувати зображення для своїх листівок. Це сталося попри те, що 2014 року юридичний представник Бенксі Pest Control Office отримав авторські права на «Метальника квітів» у Європейському союзі.

У 2021 році Full Colour Black домігся скасування авторських прав на ще дві роботи Banksy: Radar Rat («Щур з радаром») та Nola (Girl with an Umbrella) («Дівчинка з парасолькою»). Комітет із захисту інтелектуальної власності Європейського союзу виніс два вироки, у яких уточнив, що через анонімність Banksy не може претендувати на захист авторських прав, «хоч і регулярно подає патенти на реєстрацію зображень».

11 листопада 2022 рік Banksy опублікував в інстаграмі перший пост після майже 11 місяців мовчання — це була його робота в Бородянці.

Далі художник підтвердив виданню The Art Newspaper, що створив в Україні сім робіт. Графіті британського художника можна побачити в Києві, а також Ірпені та Бородянці — «одних із найбільш постраждалих від російських бомбардувань місць». The Art Newspaper уточнило, що нові роботи стали першими публічними муралами Бенксі за понад рік.

Наразі відомо, що в Бородянці розташовані як мінімум дві роботи Banksy: графіті гімнастки, що стоїть на руках на уламках зруйнованого будинку, а також графіті із хлопчиком, який кидає на землю дзюдоїста.

17 грудня 2022 року Banksy опублікував в Інстаграмі півторахвилинний ролик про поїздку до України, в якому показав процес створення деяких робіт.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis