Стрічка «Будинок зі скалок» про дитячий будинок у Лисичанську вийде в український прокат

Незалежний дистриб’ютор кіно про музику та культуру KyivMusicFilm випустив трейлер документального фільму «Будинок зі скалок» данського режисера Сімона Леренґа Вільмонта («Віддалений гавкіт собак»). Стрічка змагатиметься за «Оскар» в номінації «Найкращий документальний повнометражний фільм», а в український прокат фільм вийде 9 березня

Покази пройдуть у Києві, Харкові, Львові, Одесі, Дніпрі та Сумах. Ознайомитися з розкладом можна тут

«Будинок зі скалок» створено у співпраці Данії, Швеції, Фінляндії та України (за підтримки Держкіно). У фільмі Сімон Леренґ Вільмонт «досліджує тему довгострокових наслідків війни та показує, який відбиток вона залишає на найвразливішій частині суспільства».

Фільм розповідає про соціальних працівників, які працюють в особливому дитбудинку в Лисичанську та створюють безпечний простір для дітей. Зйомки на Донбасі тривали понад два роки — на той момент лінія фронту знаходилась за 20 кілометрів від міста.

 

«“Будинок зі скалок“ — цього року єдиний фільм, номінований на премію “Оскар“, де серед країн-виробників є Україна. Це відбулось у час, коли Україна якнайбільше потребує підтримки світу, — розповіли співпродюсерки фільму Дар’я Бассель та Віка Хоменко. — Режисерська камера чутливо, з максимальною уважністю та обережністю, схоплює історії дітей з притулку прифронтового міста. Ми бачимо різні моменти їхнього життя: як моменти непростого внутрішнього вибору, так і моменти сповнені людською теплотою та безмежною любов’ю».

Світова прем’єра стрічки відбулася у січні 2022 року на кінофестивалі «Санденс», де вона отримала нагороду за «Найкращу режисуру». Того ж року фільм здобув дві нагороди на грецькому кінофестивалі Thessaloniki International Film Festival, а також перемогу в категорії «Найкращий фільм документального конкурсу» на Ґетеборзькому кінофестивалі у Швеції, нагороду за «Найкращий документальний фільм» на Film Independent Spirit Awards та «Найкращий європейський документальний фільм» на European Film Awards. 

6 квітня в український прокат вийде «Бачення метелика» — дебютний повнометражний фільм українського режисера Максима Наконечного. Світова премʼєра фільму відбулася 25 травня у другому за важливістю конкурсі Каннського кінофестивалю «Особливий погляд».

«Бачення метелика» — це жорстка та сюрреалістична історія про жінку-воїна, яка не бажає бути жертвою. Після звільнення з ворожого полону аеророзвідниця Ліля намагається повернутися до свого мирного життя в Україні. Втім, біль і травма через пережите повсякчас виринають на поверхню.

Докладніше про фільм ми розповідали в нашому матеріалі.Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis