«Бачення метелика» вийде в українських кінотеатрах у квітні. Дивіться трейлер

Дистриб’ютор Arthouse Traffic випустив трейлер «Бачення метелика» — першого повнометражного фільму режисера Максима Наконечного. Премʼєра фільму відбулася 25 травня у другому за важливістю конкурсі Каннського кінофестивалю «Особливий погляд». В український прокат «Бачення метелика» вийде 6 квітня 

«Бачення метелика» — це жорстка та сюрреалістична історія про жінку-воїна, яка не бажає бути жертвою. Після звільнення з ворожого полону аеророзвідниця Ліля намагається повернутися до свого мирного життя в Україні. Втім, біль і травма через пережите повсякчас виринають на поверхню.

«Хочеться бути суперагресивним, але не варто», — режисер Максим Наконечний про участь у Каннах

Сценарій до фільму написали режисер Максим Наконечний (продюсер «Цей дощ ніколи не скінчиться») та Ірина Цілик (режисерка «Земля блакитна, ніби апельсин»).

Головні ролі зіграли Рита Бурковська («Парфенон»), Любомир Валівоць (актор Київського академічного театру юного глядача на Липках), драматургиня Наталка Ворожбит («Погані дороги», «Спіймати Кайдаша») та волонтер Мирослав Гай. У фільмі також є непрофесійні актори: реальні лікарі, військові, у тому числі колишні полонені.

Акторка Рита Бурковська: «Ми — носії іншої культури й не можемо грати, як вчив Станіславський»

В Каннах «Бачення метелика» лишилось без нагород, але з низкою схвальних відгуків європейських та американських кінокритиків. Деякі з них ми зібрали в нашому матеріалі.

23 березня в українських кінотеатрах також вийде «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука.

«Памфір» — це дебютний ігровий повнометражний фільм режисера. Стрічка розповідає про хорошого сім’янина Памфіра, який заради своєї родини йде на злочин. Події відбуваються під час свята Меланки і засновані на біблійній історії про Авраама.

Зйомки відбувалися в Карпатах та на Буковині восени 2020 року, а світова прем’єра відбулася у 2022 році на Каннському кінофестивалі в програмі «Двотижневик режисерів».

Докладніше про те, як критики відреагували на «Памфір», ми розповіли в нашому матеріалі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis