Стрит-арт художник Vhils створив портрет Сергія Нігояна. Роботу презентують на виставці у Києві

Один із найвідоміших португальських стрит-арт артистів Vhils створив портрет Сергія Нігояна із постерів, які після 24 лютого розклеювали на вулицях українських міст. Це одна з двох робіт, які митець представить в Києві, на виставці сучасного мистецтва в новому культурному просторі MOT від команди don’t Take Fake

За словами Vhils, героями нових робіт він обрав «знакові постаті із новітньої історії України, які уособлюють основні принципи миру, свободи, рівності та прав людини». Один з таких — Сергій Нігоян, перший активіст Євромайдану, який загинув в січні 2014 року на вулиці Грушевського під час Революції гідності.

«Його зображення я висік на стіні в Києві ще у 2015 році як вшанування всіх протестувальників, які пожертвували своїм життям заради рівності та свободи», — пояснив Vhils.

В інтерв’ю, яке незабаром вийде на DTF Magazine, художник розповів, чому знову обрав Нігояна героєм своєї роботи.

«Свого часу я зустрівся з сім’єю Сергія Нігояна та був зворушений його історією. Він став першим, хто загинув на Майдані, який боровся за свободу та гідність. І я досі пам’ятаю свої враження від локації, яку вибрали для муралу з Сергієм (стіна цегляного будинку, обернена до Михайлівської площі та Михайлівського собору. — Прим. DTF Magazine). Тому мені захотілося продовжити пам’ять про нього і створити ще один його портрет, цього разу з плакатів, які створювали, щоб підтримати дух українців. Це теж видається мені дуже символічним».

Кого ще з українців Vhils обрав героєм/героїнею своєї роботи стане відомо на відкритті виставки МОТ 17 лютого.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Vhils (@vhils)

Португальський художник Алешандре Фарту, відомий як Vhils, розробив унікальну візуальну мову, засновану на видаленні верхніх шарів стін та інших поверхонь за допомогою нетрадиційних інструментів і технік.

Його пронизливі, поетичні портрети, висічені на стінах, що відшаровуються, прикрашають міські пейзажі по всьому світу. Ґрунтуючись на своїй естетиці вандалізму, Vhils руйнує для того, щоб створювати. Він вирізає, ріже, свердлить, гравіює та прокладає свій шлях через шари матеріалів.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений MOT | Module of Temporality (@mot.object)


MOT, або «Модуль тимчасовості», —  новий проєкт від команди don’t Take Fake. Це двоповерховий тимчасовий культурний простір, побудований з 27 контейнерів-модулів, де протягом трьох місяців показуватимуть роботи світових та українських художників. Мета проєкту — привернути ще більше уваги до України та зібрати кошти на відновлення культурних установ, які постраждали внаслідок російської агресії.

Докладніше про МОТ, хто з великих митців долучився до проєкту та як потрапити до простору, можна почитати тут і тут.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis