Syndicate представив благодійний дроп. Бренд звинуватили у незаконному використанні торгової марки

5 травня бренд Syndicate випустив благодійну колаборацію з третьою окремою штурмовою бригадою (3 ОШБр). Всі виручені з продажу речей кошти перерахують до фонду Support AZOV. Після анонсу навколо дропу виникла хвиля критики у неправомірному використанні принта, розміщеного на речах, — причиною став принт-лого «Київ», зареєстрований київським артистом Mikki Fingaz. DTF Magazine розповідає докладніше про ситуацію і наводить позиції сторін

Уточнення від редакції: У першому варіанті заголовка ми використали слово «плагіат», щоб описати звинувачення в сторону бренду Syndicate. Проте, в конфлікті йдеться саме про неправомірне використання торгової марки, тому редакція змінила формулювання на коректне. 

Про дроп Syndicate

До спільної з 3 ОШБр колекції увійшли базові футболки, худі та кепки. Передню частину речей прикрасили логотипом — поєднанням рунічного знаку «Ідеї Нації» (монограмне об’єднання літер І та N) — та символа Києва, а задню — написом «Київ», створеним арт-дуетом SOC.I.A

Команда бренду також уточнила: поєднання «Ідеї Нації» та символу Києва «не є авторським, воно давно активно використовується серед учасників київського руху АЗОВ». 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений SYNDICATE KYIV (@sndct_kyiv)«“Ідея Нації“ («ꑭ»)  — знак, який сьогодні став символікою бійців усіх азовських підрозділів, а також українських націоналістів загалом. російські пропагандисти продовжують вигадувати фейки щодо символіки руху АЗОВ. Оскільки західні журналісти бездумно передруковують їх на свою багатомільйонну аудиторію, ми вважаємо за необхідне пояснити сенс цієї символіки та популяризувати її серед цивільного населення та звичайних київських жителів», — прокоментували запуск колекції в Syndicate.

Як відреагував Mikki Fingaz

В Інстаграм-пості Олександр Нестерчук, він же Mikki Fingaz, стверджує, що Syndicate «без дозволу використав його зареєстровану торгову марку Київ“». 

В коментарі rap.ua Mikki Fingaz розповів, що розробив ідею логотипа ще у 2018 році, а вперше представив його в жовтні 2019 на маркеті «Кураж Базар».

«В п’ятницю, в день заснування АЗОВУ (5 травня. — Прим. DTF Magazine), також відбувся саміт UNITED24… Під час саміту мені почало надходити багато повідомлень. Перше — від хлопця з Харкова, який виготовляє деякі кепки мого бренду. Він надіслав скріншот, на якому лого має велику схожість з моїм… Оскільки я цілий день був на важливій події, то навіть не відкривав всі інші повідомлення, але бачив їхню велику кількість, і навіть писали ті, хто колись працював в Syndicate», — розповів Mikki Fingaz.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Олександр, ISSL KYЇV 💙💛 (@mikki_fingaz)

Він додав, що після саміту зв’язався зі своїм патентним повіреним, який реєстрував його торгову марку «Київ», та юристом. Він уточнив, чи є використання логотипа порушенням зі сторони Syndicate та отримав ствердну відповідь. Mikki Fingaz також стверджує, що команда Syndicate видаляла в Інстаграмі негативні коментарі щодо плагіату логотипа у новому дропі, а також заблокувала одного з його колег з Saint Javelin.

«Дуже дивна ситуація, задовго до того, як починати свій бренд одягу, я підтримував місцеві стритвеар-бренди і в мене одяг від Syndicate був ще напочатку. Стежив за їх сторінкою і за власником бренду деякий час, бо мені цікаво було, що роблять свої. Звернулись з підтримкою власники інших відомих місцевих брендів, які я поважаю. Але за ці дні саме зі сторони Syndicate жодної комунікації зі мною не відбулось».

Як прокоментували ситуацію в Syndicate

7 травня команда бренду відповіла з приводу ситуації під одним з коментарів у пості.

8 травня Syndicate опублікували повноцінний пост з поясненням. Вони розповіли, що «створюючи благодійний дроп надихались культурою київських вулиць та їх митцями» та «не мали наміру красти ідеї», а до моменту скандалу нічого не знали про роботу Mikki Fingaz.

«На жаль, ми не знали, що схожий до нашого знаку з останньої колекції символ використовує бренд ISSL. Ми отримали низку негативних коментарів та публікації у медіа зі звинуваченням у плагіаті. І будемо чесними — розгубились. Тому хочемо вибачитись за те, що увімкнули режим тиші та за три дні жодного разу не вийшли з комунікацією», — говориться в пості.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений SYNDICATE KYIV (@sndct_kyiv)

В Syndicate уточнили, що принт для нового дропу став «кавером на культовий логотип “Нью-Йорк Янкіс“», а зобразив його журналіст та військовий ЗСУ Олексій Рейнс після того, як побачив символ на одному з блокпостів Києва.

«Над колекцією Syndicate команда з понад 20 людей працювала близько 6 місяців. Ми поважаємо бажання автора бренду ISSL Mikki Fingaz встановити справедливість над схожістю віжуалів. Хочемо та готові говорити, аби знаходити спільні шляхи для вирішення ситуації. Ми вже комунікуємо з Олександром, оскільки віримо в силу діалогу та спільну мету — допомогу нашим військовим… Наше ком’юніті — найголовніше, що у нас є. Готові чути, визнавати, говорити та працювати над помилками», — додали в Syndicate.

Бренд ще раз наголосив, що дроп не є комерційним, а всі доходи з продажів будуть спрямовані до фонду Support AZOV. Мета збору — 500 000 грн, а вже зібрано 136 000 грн. Після закриття збору продажі колекції планували зупинити.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis