Українська бі-герл виграла срібну медаль Чемпіонату Європи з брейкінгу

Українська бі-герл Анна Пономаренко, яка виступає під ніком Stefani, посіла друге місце на Чемпіонаті Європи з брейкінгу. Турнір відбувся 6-7 травня в іспанській Альмерії. У фінальному батлі Stefani поступилася Домініці Nicka Баневич з Литви. Третє місце посіла Сія Syssy Дембеле з Франції

Усього у Чемпіонаті Європі взяли участь 80 бі-герл та 173 бі-боїв. Окрім Пономаренко Україну на ЧЄ представляли ще сім атлеток та 11 атлетів. А бі-бой Андрій Intact Курносов увійшов до складу журі турніру.

У перший день відбулися відбіркові батли, за підсумками яких визначили топ-16 серед бі-боїв та бі-герлс. У фінальний тур змагань потрапили чотири українці: змагань Анна Stefani Пономаренко, Катерина Kate Павленко, Олександр Lussy Sky Гатин-Лозинський та Олег Kuzya Кузнецов. Stefani, Kuzya та Kate вийшли до топ-8.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Breaking Department AUDSF (@uabreaking)

Stefani вдалося вийти до топ-4 і взяти участь у півфіналах, де вона перемогла італійку Антілай Anti Сандріні, яка наразі посідає третє місто світового рейтингу. Українка ж перебуває на 20 позиції всесвітнього рейтингу бі-герлс.

Завдяки срібній медалі Stefani кваліфікувалася на Європейські ігри-2023, що відбудуться у польському Кракові 21 червня-2 липня. Переможець цього турніру автоматично потрапить на Олімпійські ігри-2024 в Парижі.

Чемпіонат Європи з брейкінгу в Альмерії став частиною змагань Andalucia Urban, у межах який також відбулися турніри зі скейтбордингу, BMX та скутеру.

У жовтні 2023 року українська збірна з брейкінгу виступила на Чемпіонаті світу в Сеулі. Докладніше про це ми розповідали у нашому матеріалі.