«Надзвичайна ситуація національного масштабу»: Подивіться новий трейлер «Оппенгеймера» Крістофера Нолана

«Оппенгеймер» — це історія батька атомної бомби, американського фізика Джуліуса Роберта Оппенгеймера, роль якого виконав Кілліан Мерфі («Гострі картузи»). У новому трихвилинному трейлері показують процес створення та випробовувань атомної бомби, моральні роздуми Оппенгеймера та його зустріч з Альбертом Айнштайном

Зйомки картини почалися у березні 2022 року. За словами продюсерів, її частково знімали на чорно-білу 65-міліметрову плівку формату IMAX, яку на замовлення режисера спеціально виготовила компанія Kodak.

До акторського складу приєдналися Роберт Дауні-молодший, Кеннет Брана («Тенет»), Емілі Блант («Тихе місце»), Флоренс П’ю («Маленькі жінки») та Метт Деймон («Остання дуель»). 

Мерфі та Нолан раніше вже працювали разом над «Бетменом: Початок», «Дюнкерком» та «Початком».

За виробництво відповідала студія Universal Pictures — на зйомки фільму витратили 100 мільйонів доларів.

Фільм став першим проєктом Нолана, знятим не для студії Warner Bros., з якою режисер співпрацював близько 20 років. Їх першою спільною стрічкою було «Безсоння» (2002) з Аль Пачіно, Гіларі Свонк та Робіном Вільямсом, а останньою — «Тенет» (2020) з Джоном Девідом Вашингтоном та Робертом Паттінсоном.

Премʼєра «Оппенгеймера» відбудеться 21 липня 2023 року.

В інтервʼю виданню The Film Stage дизайнерка костюмів «Оппенгеймера» Еллен Мірожник розповіла, що історію американського фізика «розкажуть від початку й до кінця». Особливу увагу присвятять роботі вченого у лабораторії «Лос-Аламос» в 1943-1945 роках, де він з колегами створив перші зразки ядерної зброї. Оппенгеймер народився у 1904 році в Нью-Йорку та помер від раку горла у 1967.

А сам Нолан в інтервʼю Total Film поділився, що «навіть під час зйомок найскладніших сцен прагнув дотримуватися свого принципу по мінімуму використовувати цифрові ефекти».

На думку Нолана, найскладнішим стало відтворення випробувань першої атомної бомби.

«Ендрю Джексон завжди шукав варіанти створення візуальних елементів у фільмі без цифрових ефектів. Від кадрів, які передають закони квантової динаміки та фізики й до випробовувань бомби та відтворення Лос-Аламос у Нью-Мексико», — розказав режисер.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis