Зеленський відповів на петицію про легалізацію одностатевих шлюбів

Петиція про легалізацію одностатевих шлюбів набрала необхідні 25 тисяч підписів, щоб її розглянув президент України. Володимир Зеленський відповів, що «в умовах воєнного або надзвичайного стану не можна змінювати Конституцію України», але зазначив що Уряд має альтернативне рішення

Згідно з 51 статтею української Конституції, «шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка». Щоб одностатеві пари мали змогу одружуватися в Україні, цю статтю необхідно змінити, що наразі неможливо через воєнний стан у країні.

Водночас президент запевнив, що Уряд має альтернативу — легалізація в Україні зареєстрованого цивільного партнерства, яка в тому числі дозволятиме й реєстрацію одностатевих партнерств.

Також Зеленський пообіцяв звернутися до українського прем‘єр-міністра з проханням розглянути питання порушені у петиції.

«У сучасному світі рівень демократичності суспільства вимірюється у тому числі через політику держави, спрямовану на забезпечення рівних прав для усіх громадян. Кожен громадянин є невіддільною частиною громадянського суспільства, на нього поширюються усі права і свободи, закріплені в Конституції України. Усі люди є вільними і рівними у своїй гідності та правах», зазначив український президент.

Петицію про легалізацію одностатевих шлюбів зареєстрували 3 червня 2022 року.

«У цей час кожен день може бути останнім. Хай люди однієї статі отримають можливість створити сім’ю й мати офіційний документ, що підтвердить це. Їм необхідні такі ж права, що й у традиційних пар», — йдеться у тексті петиції. 

Необхідні 25 000 підписів вона зібрала 9 липня. Загалом її підписали 28 592 осіб.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis