The New York Times опублікувало колонку фешн-журналістки Ванесси Фрідман, яка розповіла як трансформується символізм простої футболки президента України та протиставила цей образ путінському луку із пуховиком за 10 тисяч доларів. DTF Magazine наводить стислий переклад матеріалу
Футболка як ознака солідарності
«Протягом останніх чотирьох тижнів проста футболка Зеленського, після того, як він змінив уніформу політика (темно-сині костюми, білі сорочки та краватки), стала чимось більшим. Він вдягав її під час промов до Європейського та британського парламенту, до американського конгресу, у своєму інтерв’ю на CNN, та під час дзвінка у Zoom з Ештоном Катчером та Мілою Куніс, які його підтримують. Ця футболка стала символом сили та патріотизму українського народу, відображенням цінностей та цілей, запакованих у відому всім канву».
«Футболка нагадує про походження Зеленського як звичайного хлопця; про зв’язок між ним і громадянами-солдатами, які воюють на вулицях; і служить знаком, що він поділяє їхні труднощі. Він міг, як головнокомандувач, залишатися в офіційному одязі, як це зробив Черчилль, коли відвідав розбомблені місця англійського міста Ковентрі у своєму чорному капелюсі, пальті та метелику під час Другої світової війни. Те, що Зеленський вибирає замість цього найдоступніший одяг — футболку — є таким же явним проявом солідарності зі своїм народом, як і будь-яка його риторика».


Одяг як меседж
«Одяг — це один із способів спілкування з людьми в обставинах, які виходять за межі нашої уяви, і це робить їх впізнаваними. Уявіть, як багато образів протестувальників стали відомими в тому числі завдяки одягу на фотографіях: «жінка в білому образі», що стоїть на автомобілі під час протестів у Судані в 2019 році; «чоловік у білій сорочці», що стоїть перед танками, коли вони в’їжджають на площу Тяньаньмень у 1989 році; «жінка в червоній сукні», під потоками сльозогінного газу під час антиурядової демонстрації в Стамбулі в 2013 році».

«У своїй непоказній футболці, у своєму звичайному офісі з білими стінами, поруч із українським прапором, Зеленський об’єднав ці дві традиції в одну. Він — і людина в оливково-зеленій футболці, і батько нації».
Протиставлення образів двох президентів
«І у своєму образі, як і в діях, і в словах Зеленський поставив себе в опозицію до президента росії володимира путіна, відомого своїми позолоченими палацами й любов’ю до розкоші, окулярів Cartier та годинників Patek Philippe»
«Навіть виступаючи перед натовпом під час мітингу в москві 18 березня, присвяченого анексії Криму росією, путін вдягнув пуховик Loro Piana вартістю понад 10 000 доларів (незабаром була створена петиція change.org з вимогою, щоб італійський бренд, що належить LVMH, бойкотував свого очевидного клієнта) і кашеміровий светр Kiton. Подібний вибір роблять і його прихильники: рамзан кадиров був помічений, за словами GQ, у черевиках Prada».
«Це діалектика влади, написана на тканині; елітарність проти простоти; теза й антитеза. Маркс, як ніхто інший, зрозумів би».
Образ Володимира Зеленського
(починаючи з 1:00 24 лютого)