Творці гри World of Tanks продали бізнес в росії та білорусі

Компанія Wargaming, яка створила багатокористувацькі ігри World of Tanks, World of Warships та World of Tanks Blitz, остаточно пішла з російського та білоруського ринків, пише Liga Tech. Про продаж російського та білоруського бізнесу компанія вперше заявила у квітні 2022 року — тоді його передали російській Lesta Studio та білоруській «Гейм Стрім»

Видання ITC зазначає, що у квітні розташована у санкт-петербурзі Lesta Studio ще належала Wargaming, так само як і «Гейм Стрім». За інформацією видання dev.by, 28 червня Wargaming продала свою частку у Lesta Studio. А з 1 липня компанія більше не володіє й «Гейм Стрім».

Liga Tech уточнює, що компанія встигла продати бізнес у білорусі до набуття чинності постанови місцевої Ради міністрів, згідно з якою акціонери з «недружніх країн» (Wargaming зареєстрований на Кіпрі) не мають права продавати свої частки у 190 білоруських компаніях.

У квітні Wargaming також почала процес закриття представництва у мінську, а в червні повідомила про відкриття двох офісів у Європі — у Варшаві та Бєлграді, де загалом працюватиме 400 робітників.

Таким чином загальна кількість європейських офісів компанії збільшилась до семи. Окрім Варшави та Бєлграда, Wargaming має представництва у Берліні, Нікосії, Вільнюсі, Празі та Гілфорді.

На початку березня Wargaming пожертвувала один мільйон доларів на рахунок Українського товариства Червоного Хреста на підтримку лікарень та медичних працівників. Компанія також оголосила, що направить всі вільні ресурси на підтримку 550 співробітників компанії та їх сімей, які постраждали від російського вторгнення в Україну.

У квітні українська студія GSC Game World, яка наразі працює над створенням S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chоrnobyl, зібрала понад 800 тисяч доларів для української армії. Усі кошти (після вирахування податків та комісії магазинів ігор) передали до благодійного фонду «Повернись живим».

Благодійний розпродаж ігор GSC for Ukraine тривав з 4 по 11 квітня на платформах Steam, GOG, HumbleBundle, Fanatical, Greenmangaming та GamersGate. Охочі долучитись могли придбати будь-яку гру студії (за винятком передзамовлення S.T.A.L.K.E.R. 2).

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis