У 2021 році мистецтво принесло в економіку США понад трильйон доларів

У 2021 році мистецький та культурний сектори економіки мали найбільший вплив на ВВП США за всю історію, пише The Art News Paper. Разом вони принесли країні понад трильйон доларів — про це свідчить новий звіт Національного фонду мистецтв і Бюро економічного аналізу. Також у документі зазначено, що 2021 року в США «мистецький сектор розвивався швидше ніж економіка в цілому»

На кінець 2021 року мистецький та культурний сектори становили 4,4% ВВП США. В період між 2020 і 2021 роками економічна вартість мистецтва зросла на 13,7%, що стало непропорційно великим показником зростання порівняно з економікою країни загалом — вона за той самий проміжок часу зросла на 5,9%.

Звіт розглядає 35 повʼязаних з мистецтвом галузей. 10 з них, зокрема організації, що займаються виконавським мистецтвом, а також незалежні художники, письменники та виконавці, показали значний приріст, проте жодна з них не повернулася до рівня економіки до пандемії COVID-19.

У 2021 в мистецькому та культурному секторах США працювали 4,9 мільйона людей. У 2019 там було залучено понад 5,2 мільйона працівників і наразі цей показник усе ще не досягнуто. Наприклад, кількість працівників у кіноіндустрії скоротилася з 394 000 у 2019 році до 326 000 у 2021 році.

Утім, як зазначається у звіті, такий розрив може пояснюватися зокрема й тим, що цифри Бюро економічного аналізу враховують лише постійних працівників, у той час, як у 2021 мистецькі інституції все частіше запрошували самозайнятих осіб або інших контрактних працівників.

«Одне з найбільш вражаючих висновків звіту для мене — стрімке відновлення багатьох галузей у мистецькому секторі. Також надзвичайно бачити цю суму у понад трильйон доларів і розуміти, що це все заробило мистецтво, вперше в історії США. Оскільки більшість людей навіть не усвідомлюють, який вплив на економіку мають мистецький та культурний сектори», — зазначив у коментарі The Art Newspaper Суніл Аєнгар, очільник департаменту досліджень та аналізу Національного фонду мистецтв.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis