В MOT виступить лауреатка Нобелівської премії миру Олександра Матвійчук

21 березня в артпросторі MOT на Контрактовій площі відбудеться зустріч з Олександрою Матвійчук — українською правозахисницею, співзасновницею організації «Євромайдан SOS» та «Центр громадянських свобод», відзначеного у 2022 році Нобелівською премією миру. Також в межах цієї спільної події MOT та Docudays UA відбудеться показ короткометражного фільму «Євромайдан SOS», присвяченого роботі однойменної ініціативи 

Зустріч з Олександрою Матвійчук в MOT — символічна, бо правозахисниця стала героїнею однієї з робіт в «Модулі тимчасовості», створеної португальським стритартистом Vhils. Для портрета активістки митець використав патріотичні плакати та постери, які розвішували в українських містах в перші місяці повномасштабного вторгнення росії в Україну.

«Ця видатна жінка зробила справою свого життя обстоювання прав людини та прагнення до демократії в Україні, ставши координаторкою громадянської ініціативи “Євромайдан SOS”, яка виникла після жорстокого придушення владою мирних демонстрацій на Майдані Незалежності 30 листопада 2013 року. Наразі вона робить усе, щоб українців почули. Саме тому я обрав її», — пояснив Vhils в інтерв’ю DTF Magazine.

В команді MOT додають, що побачивши роботу португальського митця «не могли не запросити в простір Олександру, яка є потужним голосом України у світі».

«Тут, вдома у Києві, ми пропонуємо формат дружньої розмови, без формальностей та промов: про Нобелівську премію миру і що таке “мир” сьогодні, про те як змінюється світ і куди він рухається, про слабкі та сильні сторони демократії, про споживачів та здобувачів цінностей, про те, як Україні не втратити свій голос на другому році повномасштабної війни, і про роботу над помилками, яку варто провести».

Про Олександру Матвійчук

Олександра Матвійчук — правозахисниця, яка працює над питанням прав людини в Україні та регіоні ОБСЄ. Наразі вона очолює правозахисну організацію «Центр громадянських свобод», а також координує роботу ініціативної групи «Євромайдан SOS».

Діяльність «Центру громадянських свобод» спрямована на захист прав людини та встановлення демократії в Україні та регіоні ОБСЄ. Організація розробляє законодавчі зміни, здійснює громадський контроль над правоохоронними органами та судовою системою, здійснює освітні заходи для молоді, реалізовує програми міжнародної солідарності та документує воєнні злочини у всіх регіонах України, які стали об’єктами нападів Російської Федерації.

Про показ «Євромайдан SOS»

Цей короткометражний фільм (21 хв) продовжує серію спільних кінопоказів MOT х Docudays UA.

«Євромайдан SOS» 2015 року розповідає про однойменну волонтерську ініціативу. Вона виникла завдяки молодим правозахисникам та активістам, які об’єдналися 30 листопада 2013 року після побиття студентів на Майдані Незалежності. Тепер вона стала частиною громадської організації «Центр громадянських свобод», і веде моніторинг воєнних злочинів на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, передає добуті документи в Гаазький суд, займається міжнародною адвокацією та бореться за звільнення українських політичних вʼязнів.

Після показу фільму, відбудеться обговорення та сесія Q&A за участі Олександри Матвійчук.

«Цей фільм особливий для сотень небайдужих людей, які приєдналися до ініціативи  Євромайдан SOS, — вважає Ксенія Шиманська, директорка Правозахисного департаменту Docudays UA. — Моєю зоною відповідальності в Євромайдан SOS був напрямок документування порушень прав людини під час подій на Майдані, пізніше в Криму і на Сході. Зібрані матеріали лягли в основу подання України про злочини проти людяності до Міжнародного кримінального суду. Наш захід у “Модулі тимчасовості”— відповідь на запит суспільства із пошуку нових сенсів, задоволення потреби у просвітництві та залучення звичайних людей до захисту своїх прав і свобод».

Як потрапити на подію

Початок запланований на 19:00. Вхід на подію можливий лише за попередньо придбаними квитками на сайті Concert.ua

Всі кошти з продажу квитків йдуть у фонд МОТ, мета якого — відновлення культурних інституцій, що постраждали внаслідок російської агресії (докладніше тут).

Кількість місць обмежена.

Особливості відвідування

1. Кінопокази МОТ — це серія камерних івентів у виставковому просторі.

2. Під час цієї події виставка не працюватиме. Відвідати експозицію можна у будні з 12:00 до 19:00 та у вихідні з 11:00 до 20:00.

3. У разі повітряної тривоги у Києві кінопоказ припиняється, а відвідувачі зобов’язані залишити простір МОТ. Якщо протягом 15 хвилин ми отримаємо сигнал про відбій, кінопоказ продовжиться. У випадку остаточного скасування івенту, організатори розглянуть можливість повторного показу.

4. Простір МОТ обладнаний пандусом, тому відвідувачі на візках зможуть безперешкодно потрапити до виставкової зали кінопоказу, а за необхідності скористатись спеціально облаштованою вбиральнею.

5. Більше про особливості відвідування — на сайті квиткового оператора.

Що таке MOT?

«Модуль Тимчасовості» — новий тимчасовий культурний простір у Києві від команди don’t Take Fake. У двоповерховій конструкції, збудованій з 27 контейнерів-модулів, протягом трьох місяців відбуватиметься виставка за участі 25 художників з 10 країн та серія спеціальних подій.

У такий спосіб команда хоче продемонструвати, що в Україні навіть під час війни можливі масштабні культурні проєкти, а також зібрати кошти на відновлення культурних інституцій, які постраждали внаслідок російської агресії. DTF Magazine представляє серію публікацій, у якій розповідатиме історію проєкту та знайомитиме з його учасниками.

don’t Take Fake представляє MOT. Слідкуйте за проєктом у нашій спецтемі

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis