У Данії відкрили музей біженців

Музей Flugt (в перекладі з данської «утікати») створили на місці колишнього табору для біженців часів Другої світової війни у місті Оксболь, розташованому на західному узбережжі Данії за 95 кілометрів від кордону з Німеччиною, пише ArchDaily. Нова інституція відзначатиме внесок, який біженці з різних країн зробили у розвиток Данії

Насамперед музей розповідатиме історію німецьких біженців, які втекли від Радянської армії до Оксболя у період 1945-1949 років. Усього у місцевому таборі проживало близько 37 тисяч німців, що перетворило місто на пʼяте за розміром населення у Данії. 

Табір був обнесений забором, його охороняли озброєні солдати. Рівень харчування та медицини тут були вкрай низькими. Через «погану репутацію німців» данські лікарі відмовлялися обслуговувати навіть дітей, «хіба що їхня хвороба становила ризик поширення серед місцевого населення». Разом з тим табір мав свого мера, міську раду, суд та відділення поліції. 

Усього одразу після Другої світової війни Данія прийняла 270 тисяч біженців з Німеччини. Більшість з них становили жінки, діти та люди похилого віку. 

Частина експозиції також присвячена сучасним біженцям з Вʼєтнаму, Чилі, Боснії, Сирії, Афганістану та України.

«Ми хочемо розповісти історію реальних людей, яка стоїть за цифрами. У Оксболі відбувалася важлива частина світової історії, але сьогоднішня ситуація теж дуже подібна до неї. Адже наразі у світі налічується більше біженців ніж наприкінці Другої світової війни», — коментує директор музею Клаус Кйєльд Єнсен.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений FLUGT – Refugee Museum of DK (@flugt)

За розробку проєкту музею відповідало дансько-американське обʼєднання дизайнерів, архітекторів та урбаністів Bjarke Ingels Group.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis