У ефірі британського телеканалу знищили картину Адольфа Гітлера 

У межах першого випуску шоу Jimmy Carr Destroys Art («Джиммі Карр знищує мистецтво»), яке створює телеканал Channel 4, одну з акварелей Адольфа Гітлера знищили у спеціальній установці з бензопилами, пише NME. За руйнацію роботи проголосували присутні у студії глядачі

Суть Jimmy Carr Destroys Art полягає в тому, що глядачам анонімно представляють твір мистецтва, а потім розповідають про його автора. Далі вони за допомогою дебатів мають вирішити чи варто відділяти роботу від автора та проголосувати — знищити її чи не займати.

Окрім картини Гітлера Channel 4 придбав також роботи «інших проблемних художників» — наприклад, серійного музиканта-педофіла Рольфа Гарріса, скульптора-гвалтівника Еріка Гілла та Пабло Пікассо.

«У кожного твору мистецтва є свої прихильники. Наприклад, завжди знайдеться адвокат Гітлера. Хтось обовʼязково сперечатиметься не за Гітлера, а за те, що його моральні якості не повинні вирішувати, чи існуватиме твір мистецтва, чи ні», — пояснював концепцію шоу програмний директор телеканалу Ієн Кац.

За словами Каца, усі твори канал придбав з авторитетних аукціонних домів за допомогою експерта. Утім, як зазначило видання The Guardian, з огляду на те що Channel 4 — суспільний мовник і його бюджет є обмеженим, цілком імовірно, що роботи Пікассо та Гітлера — несправжні.

Ще до першого виходу в ефір Jimmy Carr Destroys Art розкритикували. Фонд пам’яті жертв Голокосту звинуватив шоу в «перетворенні теми Гітлера на легку розвагу».

«Немає нічого цікавого чи смішного в Гітлері, чи вбивстві шести мільйонів євреїв і переслідуванні ще мільйонів. Це вкрай недоречно, а в часи дедалі більшого викривлення Голокосту є небезпечним», — вважає виконавча директорка організації Олівія Маркс-Волдман.

У відповідь Channel 4 заявив, що його нове шоу — «продумане і тонке дослідження меж свободи вираження в мистецтві та того, чи роботи морально огидних художників все ще заслуговують на те, щоб їх показували публіці».

Ведучим шоу став відомий британський стендап-комік Джиммі Карр, який у лютому 2022 року опинився в центрі скандалу через жарт про ромів, убитих під час Голокосту. У своєму шоу His Dark Material («Його темний матеріал»), створеному для Netflix, комік сказав, що говорячи про Голокост, люди тільки згадують про шість мільйонів убитих євреїв, але забувають «позитив у діях нацистської воєнної машини — наприклад, тисячі циган вбитих нацистами».

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis