У Ірані жінкам заборонили зніматися в рекламі 

Також Іранське міністерство культури та ісламської орієнтації заборонило використовувати у рекламних роликах будь-які жіночі образи, пише «Radio Free Europe». У листі міністерства, який отримали місцеві школи мистецтва та кіно і рекламні агенції, зазначалося, що таку заборону ввели, щоб жінки не порушували «правила хіджабу та цнотливості»

Як уточнює «Radio Free Europe», лист розіслали після виходу реклами морозива іранської компанії Domino. У одному ролику камера «занадто близько показує дівчину, яка їсть морозиво», а в іншому — акторку порівнюють з морозивом.

Представники міністерства назвали ці ролики «злочином», а також звинуватили компанію у «поширенні аморальності» і подали на неї в суд за «порушення пристойності та образу жіночих цінностей».

Видання Iran International зазначило, що насправді заборона на «інструментальне використання в рекламі чоловіків, дітей та жінок» існувала давно, але її інтерпретація та покарання за недотримання завжди залежала від поточної політичної влади у країні.

5 липня 2022 року президент Ірану Ібрагім Раїсі випустив наказ згідно з яким всі жінки мають носити хустку, який закриватиме не лише голову, а й шию та плечі. Це викликало обурення серед місцевих жінок й вони запустили у соцмережах кампанію з закликом протестувати проти такого рішення.

В Ірані всіх жінок старше девʼяти років зобовʼязали носити хіджаб після Ісламської революції в 1979 році.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis