У Кіото продаватимуть кришки вуличних люків колекціонерам

Міська влада Кіото продає застарілі чавунні кришки люків, пише The Guardian з посиланням на японське видання Mainichi Shimbun. Так місцева влада планує частково покрити вартість заміни каналізаційних люків, які за останні декілька років стали бажаними предметами колекціонування серед місцевого населення 

За даними бюро водопостачання та каналізації Кіото, у місті розташовано близько 160 тисяч люків. Термін служби для тих, що встановлені на проїжджих частинах, становить 15 років, а для люків на тротуарах — близько 30 років.

Щороку в Кіото міняють близько 1500 каналізаційних люків. За інформацією Mainichi Shimbun, одна кришка люка коштує приблизно 60 тисяч єн (приблизно 330 доларів). Продаватимуть їх за 3000 єн (приблизно 20 доларів).

«Спочатку плануємо продати три люки, і, якщо все вдасться, ми хотіли б надалі продавати більше», — розповів представник каналізаційного бюро в коментарі Mainichi Shimbun.

Кришки люків в японських містах вважаються певними символами окремих міст та префектур. Їх прикрашають візерунками та малюнками із зображенням історичних подій, пам’яток, традиційних ігор чи попкультурних персонажів, наприклад, героїв анімаційного серіалу «Покемони».

За даними японського інформаційного агентства Kyodo, запити на купівлю декорованих каналізаційних люків з’явився 2017 року, коли керівництво міста Маебасі виставило на продаж 10 кришок люків. Тоді на них претендували близько 200 колекціонерів з різних частин Японії.

Крім того, дизайни каналізаційних люків лягли в основу принтів для сувенірного мерча. Японський бренд Japan Underground отримав дозвіл від кожної префектури і тепер випускає футболки, худі та шопери з обраними зображеннями.

Наприклад, 2021 року бренд випустив серію товарів, на які нанесли принти з люків префектури Хоккайдо, а в жовтні 2023 року — товари з малюнками префектури Окінава.

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis