У Києві відкриють цілодобовий виставковий простір

18 вересня на місця закинутого бювету на вулиці Богдана Хмельницького, 16, в Києві відкриють павільйон «Джерело». Він працюватиме, як виставковий майданчик протягом вересня-листопада 2021 року. Раз на два тижні «Джерело» прийматиме нову виставку під кураторством групи «Сира нора»  у складі Нікіти Кадана, Дани Косміної та Аліни Клейтман

Усього в «Джерелі» пройдуть чотири виставки під загальною темою «Тіла в місті»: «Кров з очей» (18-24 вересня), «Все проти вас» (25 вересня-9 жовтня), «У праці сконати» (9-23 жовтня), «Осінь бінарності» (23 жовтня-6 листопада), в яких українські та іноземні художники досліджуватимуть різні аспекти взаємодії людини й міста.

Загальну назву «Тіла у місті» куратори пояснюють тим, що «дивилися на місто, як на простір для тіл».

«Місто примушує тіла триматися разом, взаємодіяти, тертися, страждати від доторків й запахів інших тіл, експлуатувати та бувати підданими експлуатації, спокушати та ставати предметом купівлі/продажу, оберігати власні кордони та порушувати чужі, репрезентувати себе та жадати сховку, невидимості. Досвіди масових протестів з одного боку, а з іншого, локдаунів та ізоляції призвели до нової валоризації тілесної співприсутності у спільному просторі», — розповідають куратори.

Простір зробить акцент на відео форматі — в будь-який момент дня і ночі можна буде подивитися дві відео роботи на екранах розміром 3 на 1,7 метрів, які розмістяться у вітринах павільйону.

За задумом кураторів, такий підхід надає доступ до сучасного мистецтва навіть під час карантинних обмежень, а також «руйнує кордони, адже відео формат є універсальним, технологічним та порівняно екологічним медіумом».

«“Джерело” — виставковий простір, відкритий для вулиці. Спосіб існування “Джерела” — прозорість, відкритість погляду перехожих. Тому ми починаємо програму “Джерела” з робіт про місто і про умови життя й способи жити у ньому, з творів, що можуть спрацювати як дзеркало для спрямованого з вулиці у павільйон погляду», — пояснює Нікіта Кадан.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Dzherelo (@dzherelo_one)

«Я не підлаштовуватимуся під “нормальне”»: художниця Аліна Клейтман про провокацію і квір-мистецтво в Україні

Чого очікувати від першої виставки

«Кров з очей», яка діятиме 18-24 вересня, — нові роботи групи MNPL та художниці Орелі Байяд, яку Vice назвав однією з 10 найцікавіших молодих художників Бельгії, працює з відеоартом та часто використовує дивні й злегка тривожні образи у своїх роботах.

MNPL – архітектурно-мистецька група, заснована в Одесі у 2009-му. Її учасники об’єднують різноманітні художні практики зі строгими архітектурними методами.

«Кров з очей» присвячена проблемам візуальної екології міського простору та пошуку тієї межі, де адаптація під агресивне середовище переходить у самодеструкцію. А також – особливій насолоді цієї самодеструкції.

Відкриття простору відбудеться 18 вересня о 18:00 мюзиклом Максима Зацарінного (aka Макс Світло) «Яблискавка» та лайвами від саунд-продюсерів John Object та Sasha Very.

Розклад:

19.00 — asicould aka Sasha Very
20.00 — Макс Зацарінний «Я блискавка»
21.00 — John Object

Читайте також:


Фото: Фейсбук «Джерела».

Подписывайтесь на DTF Magazine в Facebook, Instagram, Twitter и Telegram

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis