У київському метро покажуть українські фільми

На станціях київського метро, які наразі використовують як укриття, показуватимуть українське кіно, пише Київська міська рада. Це спільний проєкт міського Департаменту культури та «Довженко-Центру»

У програмі — стрічки різного жанру та епох: від фільмів ВУФКУ (Всеукраїнське фотокіноуправління) до сучасних, які нещодавно виходили українському прокаті, наприклад, «Найкращі вихідні» та «Зірки за обміном».

«Останні два тижні українці живуть у справжньому пеклі. Київ живе повідомленнями про повітряну загрозу, замість опери — слухаємо звуки ППО, а українські кінопрем’єри замінили на постійний скролінг стрічки новин. Наша місія як працівників культури — не лише зберегти культурні цінності, але й підсилити дух жителів Києва, що задля власної безпеки ночують в метро», — пояснює директорка Департаменту культури КМДА Яна Барінова.

Окрім «Довженко-Центру», фільми для показу надали Film.ua та Артхаус Трафік. За словами організаторів, програма буде доповнюватися, тому вони запрошують до співпраці усіх представників українського кіноринку.

Наразі покази заплановані на 14 станціях київського метро. 9 березня перші сеанси відбулися на «Сирці», «Дорогожичах», «Лук’янівській», «Площі Льва Толстого» та «Дружби Народів».

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis