У Львові біля Оперного театру встановили скульптуру італійського митця 

28 червня біля львівського театру опери й балету встановили скульптуру італійського митця Емануеле Джіанеллі «Містер Арбітріум». Статуя велетня висотою 5,4 метра, яку подарували місту, «тримає» стіну театру й символізує підтримку України. «Містер Арбітріум» стоятиме у Львові до кінця вересня

За словами Джіаннеллі, Містер Арбітріум — фігура чоловіка, який водночас і штовхає, і тримає. Він також зазначив, що саме за цю особливість й обрав цю скульптуру, «щоб нести Україні послання надії, підтримати народ і державу в цей час скорботи та страждання, та відштовхнути війну, даючи простір миру та відбудові».

Кураторкою проєкту стала італійська мисткиня Розі Фонтана, яка працює з українськими установами близько 20 років.

«Майже вісім місяців тому я подумала про культурний проєкт, який міг би принести важливе послання моїй дорогій Україні, тож мені одразу прийшов на думку Містер Арбітріум — символ сили та стійкості. Цим проєктом я обіймаю всіх українців і кажу їм: ми з вами, мистецтво і культура підтримують вас. Ми хочемо, щоб Містер Арбітріум став великим посланцем миру, і сподіваємось, що його присутність стане розрадою для всіх», — зазначила Фонтана.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Львівська міська рада (@lviv.adm)

Джіанеллі створив скульптуру «Містер Арбітріум» 2021 року. Митець виставляв її поруч з найстарішим культурними пам’ятками Італії — наприклад, збудованою 1446 року Базилікою Сан-Лоренцо у Флоренції.

Ескіз майбутньої скульптури Джіанеллі змалював з сина. Потім створив 83-сантиметрову модель «Містера Арбітріума» із бетону. Її відсканували і протягом 5-6 місяців митець намагався «отримати об’єм, переробляючи руки, обличчя та ноги».

Скульптуру створили зі смоли, додавши штукатурку і ефект мармуру. Джіанеллі пояснює, смолу обрали через тому, що «це чудовий матеріал, легкий, тож рухливий, і його можна легко полагодити». Скульптура подорожує зі знятою правою ногою, щоб уникнути пошкоджень.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis