У Нідерландах запустили реаліті-шоу, у якому художники відтворюватимуть картини Яна Вермера

Реаліті-шоу The New Vermeer («Новий Вермер») міститиме шість епізодів, у кожному з яких два професійних художники намагатимуться відтворити одну з втрачених картин нідерландського живописця 17 сторіччя Яна Вермера, пише The New York Times. Премʼєра першого епізоду відбулася 12 лютого, лише у Нідерландах її подивилися близько 1,3 мільйона глядачів

У дебютному випуску шоу художники Нард Кваст та Мауді Алферінк відтворювали картину, на якій Вермер намалював вельможу, що миє руки. У другому Тітус Мейвс та Кім ван ден Енден намагалися уявити, який вигляд мало зображення кількох будинків у Делфті, де народився і жив художник, а в третьому Арʼян ван Гент та Адріан де Вольф отримали завдання створити міфологічну сцену з римськими богами Венерою, Юпітером та Меркурієм. 

Для своїх картин учасники могли використовувати будь-які матеріали, навіть LEGO. Кожен мав на створення роботи чотири місяці, протягом яких їх консультували знавці творчості Вермера. Результат оцінюють експерти з Королівського музею в Амстердамі та Мауріцгейсу в Гаазі.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Nard Kwast (@nardkwast.paintings)

Окрім професіональних художників до участі в шоу запросили й аматорів — по чотири у кожному епізоди. Вони займаються «сучасною інтерпретацією картин Вермера».

Дослідники точно знають, який вигляд мала лише одна з шести відібраних для шоу картин. Це «Концерт» (1664), що належала музею Ізабелли Стюарт Гарднер у Бостоні, і звідки її викрали у 1990 році. 

Який вигляд насправді мали пʼять інших картин — невідомо. Їхній опис відновлювали за записами з аукціонів та описом інтерʼєрів минулих сторіч.

«Це шоу отримало вищі рейтинги ніж наші інші продукти — зокрема документальні та драматичні фільми. Найважливіше те, що воно поєднує культуру та мистецтво, і у дуже доступній формі», — вважає Ян Слагтер, виконавчий директор нідерландської телемережі Omroep MAX.

Шоу The New Vermeer запустили до відкриття у Королівському музеї Амстердама найбільшої виставки картин Вермера — 28 з 37 відомих мистецтвознавцям. Дослідники вважають, що усього художник міг створити від 45 до 50 картин.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Rijksmuseum (@rijksmuseum)

Виставка відкрилася 10 лютого 2023 року й триватиме до 4 червня. Наразі всі квитки розпродані. The New York Times зазначає, що Королівському музею вдалося продати 450 тисяч квитків на виставку за чотири дні. 6 березня у музеї обіцяють відкрити продаж додаткових квитків.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis