28 лютого режисер та сценарист Олексій Радинський представить у культурному просторі МОТ документальний фільм «Нескінченність за Флоріаном». Він присвячений українському архітектору та художнику Флоріану Юр’єву — автору архітектурного проєкту «Літаючої тарілки» на Либідській площі у Києві, а також герба столиці у вигляді гілки каштана
«Нескінченність за Флоріаном» розповість більше про життя архітектора та його боротьбу із забудовниками, які планували перетворити «Літаючу тарілку» на вхідну групу торгового центру Ocean Mall. У проєкті також використано фрагменти експериментальних авангардних фільмів Юр’єва 1970-х років, які раніше вважалися загубленими.
Синопсис фільму: «Що таке Земля? Що таке сонячна система? Чим є людство? Хто такий Флоріан Юр’єв? Чому він побудував “Літаючу тарілку“ в Києві? Чи зможемо ми використовувати її за призначенням у майбутньому? “Нескінченність за Флоріаном“ шукає відповіді на ці та інші питання, пов’язані з постаттю легендарного київського архітектора Флоріана Юр’єва. Фільм також розповідає про те, чому шлях капіталізму — пройдений, та що буде, якщо поділити одиницю на нескінченність».
Світова прем’єра фільму «Нескінченність за Флоріаном» відбулася на Роттердамському кінофестивалі, одному із найпрестижніших кінофестивалів світу, а українська прем’єра — на фестивалі Docudays UA, де супроводжувалась аншлагом та солд-аутом. У 2022 році він отримав нагороду кінокритиків «Кіноколо» як найкращий документальний фільм року.
Як потрапити на показ
Початок запланований на 19:30. Вхід на подію можливий лише за попередньо придбаними квитками на сайті Concert.ua
Ціна квитка — 200 грн. Всі кошти з продажу квитків йдуть у фонд МОТ, мета якого — відновлення культурних інституцій, що постраждали внаслідок російської агресії (докладніше тут).
Кількість місць обмежена.
Особливості відвідування
1. Кінопокази МОТ — це серія камерних івентів у виставковому просторі. Посадка глядачів відбувається на пуфах.
2. Під час цієї події виставка не працюватиме. Відвідати експозицію можна у будні з 12:00 до 19:00 та у вихідні з 11:00 до 20:00.
3. У разі повітряної тривоги у Києві кінопоказ припиняється, а відвідувачі зобов’язані залишити простір МОТ. Якщо протягом 15 хвилин ми отримаємо сигнал про відбій, кінопоказ продовжиться. У випадку остаточного скасування івенту, організатори розглянуть можливість повторного показу.
4. Простір МОТ обладнаний пандусом, тому відвідувачі на візках зможуть безперешкодно потрапити до виставкової зали кінопоказу, а за необхідності скористатись спеціально облаштованою вбиральнею.
5. Більше про особливості відвідування — на сайті квиткового оператора.
27 лютого команда МОТ та київського мультидисциплінарного лейбла Standard Deviation представлять аудіовізуальний проєкт «РІДНЕ». Докладніше про нього читайте тут.
Що таке MOТ?
«Модуль Тимчасовості» — новий тимчасовий культурний простір у Києві від команди don’t Take Fake. У двоповерховій конструкції, збудованій з 27 контейнерів-модулів, протягом трьох місяців відбуватиметься виставка за участі 25 художників з 10 країн та серія спеціальних подій.
У такий спосіб команда хоче продемонструвати, що в Україні навіть під час війни можливі масштабні культурні проєкти, а також зібрати кошти на відновлення культурних інституцій, які постраждали внаслідок російської агресії. DTF Magazine представляє серію публікацій, у якій розповідатиме історію проєкту та знайомитиме з його учасниками.
20 лютого в MOT стартувала серія кінопоказів в колаборації з Docudays UA. Докладніше про програму та фільми ми розповідали в нашому матеріалі.
don’t Take Fake представляє MOT. Слідкуйте за проєктом у нашій спецтемі