Кабінет міністрів підримав законопроєкт про медичний канабіс

Кабінет міністрів України підтримав законопроєкт №5596, що регулюватиме обіг канабісу в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності. Він має полегшити доступ пацієнтів з низкою хвороб до необхідного лікування, зокрема онкології та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни

«Ми розуміємо негативні наслідки війни на стан психічного здоров’я. Ми розуміємо кількості людей, які будуть потребувати медикаментозного лікування внаслідок цього впливу, — написав у Фейсбуці міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко. — І ми розуміємо, що немає часу чекати. Тому вже зараз ми підготували законодавче підґрунтя для забезпечення повного циклу виробництва препаратів на основі канабісу в Україні: від вирощування та перероблювання до повноцінного виробництва».

Ляшко зазначив, що комунікаційні кампанії проти виробництва препаратів канабісу свідомо ототожнюють ліки на його основі та канабіс, що перебуває в незаконному обігу, з метою знецінити його як лікарський засіб та заперечити доцільність його використання в медичних цілях. А також, що препарати канабісу не є «конкурентами наркотичним засобам».

Тепер Міністерство охорони здоровʼя очікує, що законопроєкт підтримає Верховна рада України.

Використання медичного канабісу дозволено у 60 країнах світу, серед яких Великобританія, Канада, США, Німеччина, Франція, Польща та Ізраїль.

2 грудня 2020 року Комісія ООН із наркотичних засобів прибрала канабіс зі списку наркотичних речовин. Це зробили, щоб визнати «терапевтичний та медичний потенціал канабісу» та покращити умови для його досліджень як медпрепарату.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis