UPD [18.01.2023] Німецька поліція відпустила шведську екоактивістку Грету Тунберг, яку затримала 17 січня, пише Reuters. Шведка приєдналася до протестів німецьких кліматичних активістів, які виступають проти збільшення видобутку вугілля та розробки нових пластів
Тунберг разом з іншими протестувальниками затримали біля вуглевидобувного карʼєру Гарцвайлер-2 (Garzweiler 2). Поруч з ним розташоване село Лютцерат, з якого відселили людей, щоб розширити карʼєр. Таке рішення ухвалила місцева влада в обмін на те, що RWE, компанія-власник карʼєру, у майбутньому швидше піде з ринку викопного палива, а також зберігши п’ять сіл, які теж планували знести як і Лютцерат.
Тунберг та інших протестувальників затримали «з міркувань безпеки» — вони наблизилися до спуску у карʼєр. Один з протестувальників встиг туди застрибнути.
Оригінальний текст [17.01.2023] 11 січня почався протест німецьких кліматичних активістів біля покинутого селища Лютцерат, поруч з яким розташований карʼєр Гарцвайлер-2 (Garzweiler 2) з видобування бурого вугілля, пише BBC. Населений пункт збираються знести, щоб розширити карʼєр. У суботу, 14 січня, до німецьких протестувальників приєдналася шведська екоактивістка Грета Тунберг. 17 січня її заарештувала місцева поліція
У заяві поліції йдеться, що Тунберг разом з «групою учасників протестів» попрямувала до карʼєру. Протестувальники наблизилися до спуску у карʼєр, що небезпечно, і саме тому поліція затримала цю групу активістів. Поліція також повідомила про те, що один з протестувальників «стрибнув до карʼєру».
This Saturday 14/1 I will join activists in Lützerath to defend the village and stop the coalmine. Join us at 12.00 to protect life, and put people over profit!
The science is clear, the most affected people are clear: no more fossil fuels!#LütziBleibt #EndCoal https://t.co/IV3VLIZ2My pic.twitter.com/pJlmRvuNpb
— Greta Thunberg (@GretaThunberg) January 11, 2023
Місцеві правоохоронці кажуть, що активістів затримали «з міркувань безпеки та для встановлення особи». Також вони стверджують, що всіх затриманих відпустять, щойно встановлять їхню особу.
Наразі невідомо чи постраждав активіст, який стрибнув у шахту. Загалом, за словами поліції, з небезпечної зони біля карʼєру «вивели кілька десятків людей». Саму Тунберг, за словами очевидців, поліція несла 50 метрів на руках. Потім активістку бачили у поліцейському автобусі, де вона сиділа на самоті.
Протести проти збільшення обсягів видобування вугілля нараз тривають по всій землі північний Рейн-Вестфалія (Nordrhein-Westfalen). 130 активістів також заблокували колію, якою підвозять буре вугілля до однієї з найбільших місцевих теплових електростанцій «Нойрат» (Neurath).
Як зазначає BBC, німецький уряд обіцяє припинити видобуток вугілля у північному Рейні-Вестфалії до 2030 року. До 2038 року це планують зробити по всій території Німеччині.