Українська танцівниця взяла участь в перформансі на показі Christian Louboutin

Українська професійна танцівниця та хореографка-постановниця Марина Кущова стала учасницею показу Christian Louboutin Весна/Літо 2024, яке відбулося 28 вересня у Великому амфітеатрі університету Сорбонна. Поставив шоу бельгійсько-марокканський хореограф Сіді Ларбі Шеркауі, який співпрацював з Леді Гагою, Beyoncé та Паризькою оперою. Візуальний концепт створив німецький дизайнер та художник Тобіас Греммлер, режисер кліпу tabula rasa співачки björk.

Кущова стала однією з 14 танцівників, запрошених Шеркауі для участі в перформансі з британською моделлю та співачкою Вікторією Модестою, яка у віці 19 років пережила ампутацію ноги до коліна і відтоді виступає з біонічним протезом. DTF Magazine розпитав Марину про підготовку до шоу та враження від нього 

Кастинг для участі в перфомансі Марина не проходила, її на початку червня запросив особисто Шеркауі, з яким вона співпрацює з початку 2022 року. Тоді ж у червні в Люксембурзі відбулася й перша репетиція, під час якої українська танцівниця спільно з іншими перформерами почали роботу над створенням матеріалу та пошуками форми для майбутнього шоу. 

Ще чотири репетиції пройшли в Антверпені на початку липня. У них взяла участь більша кількість людей й почав «формуватися скелет перформансу». На цьому етапі до перформерів приєдналися музиканти та вокаліст з Марокко, які працювали над музичним оформленням, що пасувало б для шоу.  

У серпні в Антверпені відбулися пʼять фінальних репетицій, а також знімання частини хореографії за допомогою технології «захоплення руху». Відео передали Тобіасу Греммлеру, який працював з візуальною частиною шоу.

 

Повним складом команда перформансу — музиканти, танцівники та Вікторія Модеста — зустрілися вже у Парижі незадовго до показу. 

«Викликів було достатньо, наприклад, екрани-роботи, — пригадує Марина. — Вони вже мали свою власну заздалегідь запрограмовану хореографію руху, яку Сіді Ларбі створив заздалегідь. Але є нюанс — якщо ти наближався до одного з екранів менше, ніж на метр, вся система зупинялася. Було неможливо просто продовжити рух, треба було починати спочатку. Але ж наша хореографія відбувалася, зокрема, й між екранами. Перформанс триває 20 хвилин, тому, якщо умовно на 18 хвилині хтось випадково зупиняв робота, ми починали спочатку».

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Christian Louboutin (@louboutinworld)

Також, зазначає Марина, своєрідним викликом стала й адаптація хореографії під туфлі Christian Louboutin, адже «просто ходити в них у звичайному житті — одна справа, а інша — рухатися».

Марина Кущова також знялася в рекламі шампанського Dom Pérignon з Леді Гагою.

Відео вийшло у лютому 2023, хореографію для нього поставив Сіді Ларбі Шеркауі, а режисером став Woodkid.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis