Українські художники проводять розпродаж принтів на підтримку України

З 21 березня по 3 квітня на сайті американського артвидання Juxtapoz Magazine триватиме благодійний продаж картин українських художників: Олексія Кондакова, Богдана Буренка, Артема Прута, Дениса Саражина, Олександра Гребенюка, Ріти Майкової, Дзвині Підляшецької, Ірини Максимової, Івана Грабка, Степана Рябченка та Ніколаса Кошкоша. Всі зібрані кошти перерахують координаційному фонду SaveUkraineNow. 

Куратором виступив український художник Володимир Манжос, який також надав свої роботи для сейлу

У коментарі DTF Magazine Манжос розповів, що головний редактор Juxtapoz Еван Прікко написав йому, висловив підтримку та запропонував зробити спільний проєкт на підтримку України. Далі виникла ідея зібрати лайнап з 10-12 українських художників, надрукувати тиражі репродукцій їх робіт, щоб потім всі отримані з продажів кошти передати в один з українських фондів що опікується українцями, які вимушено покинули домівки.

Манжос вважає, що під час війни все має працювати на перемогу України й культура в тому числі. 

«Зараз увага всього світу прикута до України й підтримка — безпрецедентна. Тому саме зараз важливо популяризувати українську сучасну культуру у світі. На жаль в нашій країні роль культури недооцінена, саме тому переважала російська культура з її імперським наративом. Її засилля в Україні в тому числі зробило можливим сьогоднішню війну», — вважає художник.

Манжос надав для продажу дві роботи The Magus (2014) і The Red Room (2021).

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Waone Interesni Kazki (@waone_interesnikazki)

Український художник Микита Кадан організував в київській галереї Voloshyn gallery, яка з 24 лютого працює як укриття, виставку «Тривога». Детальніше про неї ми розповідали тут.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis