Український художник Микита Кадан провів виставку в київському укритті

Виставку під назвою «Тривога» художник організував в київській галереї Voloshyn gallery, яка з 24 лютого працює як укриття. За словами Микити, останні три тижні приміщення «служило йому притулком», а назва виставки — відсилка до почуття тривоги та сирен, що попереджають про повітряну тривогу 

На виставці представлені роботи українського художника та одного з засновників українського та загальноросійського футуризму Давида Бурлюка, картини 1970-х років Костянтина-Вадима Ігнатова, київського радянського нонконформіста Олега Голосія, а також роботи художників Влади Ралко, Лесі Хоменко, Миколи Рідного, Олексія Сая та самого Микити Кадана.

В інтерв’ю журналу ARTICLE художник розповів, що його роботи натхнені «переважно українською історією». Художник уточнив, що для нього «війна, що з 2014 року ведеться на Донбасі, та війна у Києві — одне й те саме».

«Я вісім років мав справу з реальністю цієї війни, кілька разів їздив у зону бойових дій на сході України, працюючи там із місцевими історичними музеями. Тому я просто продовжую те, що розпочав у 2014 році», — говорить Кадан. 

Виставка працювала лише для запрошенних осіб, через обмеження на проведення заходів. За словами Микити, після війни вони планують перевідкрити її публічно.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis