Українським атлетам дозволили брати участь в змаганнях разом з росіянами та білорусами 

Міністерство молоді та спорту випустило наказ, що дозволяє українським спортсменам виступати на турнірах, де беруть участь росіяни та білоруси. Головна умова — нейтральний статус представників росії та Білорусі. У змаганнях, де росіяни та білоруси виступають «під своїм національним прапором, використовують національну символіку або діями чи заявами висловлюють приналежність до росії чи Білорусі» українцям виступати заборонено

Також, якщо росіяни чи білоруси порушуватимуть статус нейтральних спортсменів, представники української команди мають висловити протест організаторам турніру. У разі, якщо ті не відреагують, українські атлети мають припинити виступ на змаганнях.

12 квітня 2023 року Мінмолодьспорту випустило наказ про заборону національним збірним України брати участь в одних змаганнях з білорусами та росіянами. Згідно з документом національні збірні України з олімпійських, паралімпійських та неолімпійських видів спорту не могли брати участь у міжнародних змаганнях, де виступають спортсмени з росії або Білорусі.

Додатково Мінмолодьспорту рекомендувало всім спортивним федераціям України моніторити турніри щодо можливої участі росіян та білорусів, і повідомляти про це Мінмолодьспорту. Також у наказі йшлося про те, що спортивні федерації позбавлятимуть національного статусу, якщо їхні представники виступатимуть на змаганнях із росіянами та білорусами.

Через цю заборону українська збірна з дзюдо пропустила Чемпіонат світу, що відбувся 7-14 травня у Досі, втративши таким чином одну з можливостей кваліфікуватися на Олімпійські ігри-2024.

У березні 2023 року під час засідання в Лозанні Міжнародний олімпійський комітет рекомендував міжнародним федераціям розглянути допуск атлетів із росії та Білорусі до міжнародних змагань у нейтральному статусі. Тепер федерації самі вирішують чи дозволяти росіянам та білорусам брати участь у своїх офіційних змаганнях.

Наразі дозвіл стосується лише атлетів, які змагаються в індивідуальних видах спорту. Окрім антидопінгових правил до спортсменів з Білорусів та росії застосовують й інші вимоги. Якщо атлети або представники команди спортсмена активно підтримують війну проти України або мають контракт з армією росії чи Білорусі, їх не допускатимуть до міжнародних змагань.

Також в силі лишилася заборона на проведення міжнародних змагань у росії та Білорусі, і використання символіки цих країн.

МОК також не надіслав національним олімпійським комітетам росії та Білорусі запрошення на паризькі Олімпійські ігри, що відбудуться влітку 2024 року. Розгляд питання щодо участі спортсменів з росії та Білорусі на Олімпіадах 2024 та 2026 років у нейтральному статусі розглянуть пізніше.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis