Оголену Флоренс Пʼю в «Оппенгеймері» «одягнули» для прокату в деяких країнах

Сцени з оголеною Флоренс Пʼю у «Оппенгеймері» Крістофера Нолана довелося цензурувати, щоб отримати дозвіл на покази в Індії та деяких країнах Азії та Ближнього Сходу, пише Variety. Актрису, яка виконує роль психіатрині Джин Татлок, і з якою Оппенгеймер (Кіліан Мерфі) мав роман, «одягнули» у цифрову чорну сукню 

У Індії «Оппенгеймер» отримав рейтинг 12+. Такі фільми «можуть містити помірковані дорослі сцені, без надмірної відвертості, і діти до 12 років можуть переглядати їх лише у супроводі дорослих».

Також новий фільм Крістофера Нолана викликав критику в Індії через те, що під час сцену сексу між Татлок та Оппенгеймером, герой Кіліана Мерфі цитує уривок зі священної книги індуїзму Бгаґавад-Ґіта. Її назва перекладається як «слово Бога», а сам твір з 700 віршів є частиною індійського епосу «Махабхарата» і містить діалог, що відбувається на полі битви між принцом Арджуною та божественним Крішною.

«Ми не знаємо мотивації та логіки цієї непотрібної сцени з життя вченого. Але це прямий напад на релігійні переконання мільярда толерантних індуїстів, подібне навіть рівноцінно веденню війни з індуїстською спільнотою та майже схоже на частину більшої змови антиіндуїстських сил», — звернувся у Твіттері до Нолана журналіст Удай Махуркар, якого у 2020 році індійський уряд призначив уповноваженим з інформації.

Також у зверненні Махуркар зазначає, що «Голлівуд дуже чутливо ставиться до зображення Корану та ісламу і робить це так щоб не образити систему цінностей звичайного мусульманина, навіть якщо працює з чимось дотичним до ісламістського тероризму». І додає, що «таку ж ввічливість не завадило б поширити й на індуїстів».

Він закликав Нолана «видалити цю сцену з фільму по всьому світу», а якщо режисер «вирішить проігнорувати це звернення, це буде розцінено як навмисний напад на індійську цивілізацію».

Індійський міністр інформації та радіомовлення Анураг Тхакур також вимагає видалення цих кадрів з «Оппенгеймера».

Зазвичай Крістофер Нолан не зосереджується на любовних лініях у своїх фільмах, а також не знімає сцени сексу. Але нова робота режисера містить кадри сексу з оголеними героями Кіліана Мерфі та Флоренс П’ю. В інтерв’ю Wired Нолан зазначив, що у «Оппенгеймері» «найсильніша любовна лінія, яку він коли-небудь знімав».

Також режисер розповів виданню Collider, що не використовував комп’ютерних спецефектів у фільмі. Навіть у зображенні ядерного вибуху.

Нолан не вперше обмежується практичними ефектами й чи не єдиний мейнстримний режисер, який працює з плівкою, а не «цифрою». «Оппенгеймер» — не виняток. Рулон IMAX-плівки фільму важить близько 272 кілограмів та сягає майже 18 кілометрів у довжину.

В український прокат фільм вийшов 20 липня 2023 року.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis