Uniqlo повністю залишив російський ринок

Навесні 2023 року Uniqlo оголосив, що планує закрити всі магазини мережі в росії. Тепер, український Forbes, посилаючись на локальні російські медіа, пише, що японський бренд відмовився від оренди всіх приміщень, орендованих ним раніше, та розірвав усі контракти в рф

Інформацію також підтвердили власники торгових центрів, в яких розташовувались магазини Uniqlo. Наразі колишні магазини бренду вже займають інші компанії. Представник московського «ТЦ Метрополіс» також додав, що японський ритейлер «не орендує у них приміщення ще з 1 червня».

Наразі Uniqlo не лише розірвав контракти з орендодавцями приміщень, виплативши всі штрафні санкції, а й звільнив весь персонал російського філіалу: росіянам виплатили по 11 окладів, а японських працівників філії перевели в інші країни.

Торгова марка «Юнікло Рус» також припинила будь-яку роботу, проте, за словами одного з партнерів, ліквідовувати її не будуть — в японській компанії розглядають варіант відновлення діяльності в майбутньому.

Нагадаємо, що раніше у Uniqlo мали іншу позицію і не планували зачиняти магазини у росії. «Одяг — життєва необхідність, і народ росії має таке ж право на життя, як і ми», — зазначав генеральний директор компанії Тадасі Янаї у листі співробітникам в березні 2022 року.

За кілька днів після заяви Uniqlo все ж призупинив роботу в росії. 

Тоді Тадасі Янаї прокоментував ситуацію так: «Ми категорично проти будь-яких ворожих актів та засуджуємо всі форми агресії, які порушують права людини та загрожують мирному існуванню людей… Наші думки з людьми, які сьогодні страждають, і ми зробимо все можливе, щоб підтримати їх у ці дуже трагічні часи». 

Тадасі також розповів, що станом на 10 березня 2022 року бренд пожертвував 10 мільйонів доларів на рахунок Управління Верховного Комісара Організації Об’єднаних Націй у справах біженців, а співробітники Uniqlo на території Європи допомагають доставляти одяг вимушеним переселенцям з України. 

Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Uniqlo тимчасово призупинила роботу своїх магазинів у росії. За інформацією Forbes, до березня 2022 року під брендом Uniqlo у рф працювало 50 магазинів бренду, на кінець січня 2023 року їх залишилося 27 — усі вони були закриті.

За підсумками 2022 року на російському ринку Uniqlo отримав понад 140 мільйонів доларів збитків.

Навесні 2023 року бренд вирішив закрити усі магазини мережі в росії.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis