Уперше жінка приєдналася до академії пілотів Макларен

18-річна філіппінська автогонщиця Бʼянка Бустаманте стала першою жінкою у програмі розвитку (Driver Development Programme) британської команди Формули-1 Макларен. У 2024 році атлетка представлятиме організацію у чемпіонаті F1 Academy — жіночих формульних змаганнях для молодих автогонщиць, які підтримують команди Формули-1 

Бустаманте представлятиме Макларен, але виступатиме за французьку команду ART Grand Prix, що 2024 року дебютує у F1 Academy. Бʼянка вже має досвід змагань у цьому чемпіонаті. Сезон 2023 вона провела в італійській команді Prema Racing, здобувши дві перемоги та два других призових місця на різних етапах турніру.

За підсумками першого сезону F1 Academy Бустаманте посіла сьоме місце. Чемпіонкою 2023 року стала співкомандниця Бʼянки — 23-річна Марта Гарсія з Іспанії.

«Цей контракт — нереальний момент у моїй кар’єрі, це набагато більше, ніж я могла уявити, беручи участь у перегонах на Філіппінах. Мені все ще важко бачити своє ім’я поруч із Макларен, я дуже хвилююся, позаяк історія та спадщина цієї команди досі лишають мене безмовною. 2023 рік я присвятила покращенню швидкості, але у 2024 році моя мета — досягти послідовності та зміцнити ментальну силу, щоб поборотися за титул у новому сезоні», — прокоментувала підписання Бустаманте.

 

Бустаманте займалася картингом з пʼяти років. У 2022 році дебютувала у перегонах W Series — жіночі змагання на одномісних автівках з відкритими колесами. У 2023 почала виступи за PREMA Racing, спочатку в Формулі-4, яка відбувається в Обʼєднаних арабських еміратах, а потім — у F1 Academy.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis