В Берліні організують виставку художніх робіт про війну в Україні

С 7 по 15 травня у берлінському павільйоні Alte Münze пройде виставка «Захоплений будинок», яка документує війну росії проти України. Потрапити на неї можна безкоштовно

За словами організаторів, мета виставки — «закликати глядачів до діалогу про Європу “як наш спільний будинок“». На ній представлять роботи понад 40 українських художників, серед яких Алевтина Кахідзе, Влада Ралко, Ігор Гусєв, Олексій Золотарьов, Антон Логов, Гамлет Зіньківській, Дар’я Кольцова, Kinder Album та Тіберій Сільваші. 

На «Захопленому будинку» також представлять серію Євгена Малолєтки — фотографа, що з початку повномасштабної війни до середини березня документував хроніки блокадного Маріуполя, та останній репортаж фотожурналіста Макса Левіна з Ірпеня. Він знімав наслідки російського втогнення на Київщині, а у квітні тіло вбитого фотографа знайшли поблизу селища Гута Межигірська.

Куратором проєкту виступила мистецтвознавець та засновниця агенції Port Agency Катя Тейлор. Виставку організувала команда Port Agency за підтримки Міністерства закордонних справ України, Міністерства культури та інформаційної політики України, Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти.

«Коли у 2014 році з моєї квартири в Луганську вилетіли вікна внаслідок вибухової хвилі, все здавалося нереальним, сюрреалістичним, як у фільмі. Сьогодні, вісім років потому, ми все ще не можемо повірити в те, що відбувається. Але тепер захопили не лише нашу спальню та кухню, а й увесь наш дім, — розповіла Катя Тейлор. — Завдання виставки — не лише поінформувати глядача, а занурити його в атмосферу, в якій сьогодні опинилися українці. Тільки так можна відчути, що відбувається насправді й чому цю війну потрібно негайно зупинити».

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений PORT (@port_agency)

Назва проєкту відсилає до однойменного оповідання аргентинського письменника Хуліо Кортасара. За сюжетом, головний герой твору вимушено тікає зі свого дому, охопленого «невідомим злом». Згодом організатори планують показати виставку в Парижі, Римі та Амстердамі.

У квітні в Берліні провели виставку робіт українського фотографа Макса Левіна, вбитого російськими військовими у березні на Київщині. Там представили останні фото- та відео-роботи фотографа, зняті у передмісті Києва з початку повномасштабної війни 24 лютого. 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis