В Ірані розпустили поліцію моралі та пообіцяли змінити закон про обовʼязкове носіння хіджабу 

Генеральний прокурор Ірану Мохаммад Джафар Монтазері заявив, що влада країни припинила діяльність поліції моралі, пише Al Arabiya. Прокурор також розповів, що місцевий парламент та судові органи працюють над змінами до закону про обовʼязкове носіння хіджабу для жінок. За його словами, про результати оголосять «за тиждень чи два»

«Поліція моралі не має нічого спільного з судовою владою», — сказав Монтазері.

Закон про обовʼязкове носіння хіджабу діє в Ірані з 1983 року. Поліція моралі наглядала за виконанням релігійних норм та суспільної моралі на основі трактувань шаріату від імені національної та регіональної влади. Її у 2006 році заснував колишній президент Ірану Махмуд Ахмадінежад (правив країною у 2005-2013 роках), «щоб поширювати культуру скромності та хіджабу».

У липні 2022 року в Ірані прийняли суворий закон про хіджаб та цнотливість, направлений проти тих, хто, на думку влади, неправильно носить хіджаб. Жінок зобовʼязали носити на голові хустку, що закриває волосся, шию та плечі, а поліція моралі стала затримувати порушниць нового правила.

Масові протести почались в Ірані у вересні 2022 року після смерті 22-річної Махси Аміні. Дівчину затримала «поліція моралі» за неправильне носіння хіджабу та відправила до так званого «центру перевиховання жінок». Звідти її забрала швидка, а за декілька днів вона померла у лікарні начебто від серцевого нападу. Активісти та протестувальники вважають, що причиною смерті стали травми від катувань.

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis