В Італії через акції екоактивістів можуть подорожчати квитки до музеїв 

Про це заявив міністр культури Італії Дженнаро Санджуліано після того, як 18 листопада члени руху «Останнє покоління» (Ultima Generazione) обсипали борошном розмальовану Енді Ворголом BMW, яку наразі виставляють у Fabbrica del Vapore в Мілані, пише ARTnews

«Постійні напади та акти вандалізму проти нашої художньої та культурної спадщини примушують нас переосмислити та підвищити рівень захисту у музеях. Ми терміново ініціюємо закриття усіх картин захисним склом», — розповів Санджуліано.

Італійський міністр поки не уточнив, яких саме музеїв торкнеться ця ініціатива. Також він додав, що такі вимушені дії, а також значна кількість творів мистецтва, які треба захистити, «невідворотно призведуть до зростання вартості вхідних квитків до культурних установ».

Наприкінці листопада шведська екоактивістка Ґрета Тунберг та ще понад 600 учасників молодіжного екоруху Auroras подали до суду проти Швеції через кліматичну політику країни. У позові зазначається, що чинна шведська кліматична політика порушує її Конституцію, а також Європейську конвенцію про права людини.

Активісти вважають, що «Швеція не виконує конституційні вимоги щодо сприяння сталому розвитку, які б вели до творення сприятливого середовища для теперішнього та прийдешнього поколінь».

У 2017 році у Швеції прийняли закон про кліматичні зміни, що передбачав вимогу до влади розробити проєкти зі скорочення парникових викидів та вуглецевої нейтральності до 2045 року.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis