В Meta пояснили, чому блокували хештеги #Bucha та #RussianWarCrimes

Українські користувачі, які публікували у Фейсбуці та Інстаграмі фотографії вбитих та закатованих росіянами мирних мешканців Бучі, Гостомеля, Ірпеня та інших міст, помітили, що соціальні мережі не показують пости за хештегами #Bucha, #BuchaMassacre та #RussianWarCrimes. Прес-секретар Meta Енді Стоун пояснив, що публікації з цими хештегами приховувались через алгоритми соцмереж, які сканують зображення на предмет насильства

«Це сталося автоматично через контент, який люди публікували під цими хештегами. Коли вчора (3 квітня) нам повідомили про проблему, ми швидко розблокували хештеги», — пояснив він у Твіттері, відповідаючи на запитання журналіста The New York Times Райана Мака.

Водночас Стоун не відповів на уточнююче запитання про те, як довго від користувачів соцмереж приховувались публікації за хештегами.

Відзначимо, що Інстаграм видаляв деякі фотографії про події в Бучі, надсилаючи користувачам повідомлення: «Ваш допис порушує наші правила (насильство або небезпечні організації)». 5 квітня окремі користувачі помітили, що у їхній стрічці знову доступні раніше видалені соцмережою пости з хештегом #Bucha.

Агенство Reuters пише, що Фейсбук та Інстаграм дозволяють публікувати контент, що містить сцени насильницького характеру, коли він поширюється з метою підвищення обізнаності про можливі порушення прав людини. При цьому, соцмережі «видаляють вміст, якщо він є надзвичайно відвертим або показує задоволення від страждань».

Райан Мак зазначає, що подібні ситуації з блокуванням хештегів призводять до того, що контент про Бучу менше розповсюджується у світі. Він додав, що представники компанії не прояснили ситуацію самостійно, доки до них не звернулися з проханням репортери: «Користувачів, пости яких заблокували або приховали, навіть не проінформували щодо цього. Вони залишаються в незвіданості».

Також він навів у приклад ситуацію, коли Інстаграм видаляв пости та блокував хештегищо стосувалися сутички між ізраїльською поліцією і палестинцями біля мечеті Аль-Акса 10 травня 2021 року. Тоді система модерації соцмережі випадково позначила контент як належний до тероретичних організацій. 

«В Meta говорять, що інвестують мільярди доларів в модерацію контенту, а більша частина цієї системи базується на нібито передовому штучному інтелекті компанії. Але якщо робота штучного інтелекту призводить до подібних помилок під час резонансних подій і годинами приховуває інформацію, чи дійсно вона настільки успішна?», — написав Райан. 

У містах під Києвом, включаючи Бучу, Ірпінь та Гостомель, які кілька тижнів знаходили під окупацією росії, знайшли безліч трупів мирних жителів, а також братські могили. Перші фото з’явилися ввечері 2 квітня. 3 квітня українські військові та західні журналісти опублікували ще більше нових матеріалів про вбитих та закатованих російськими військовими людей.

«На вулицях лежать тіла людей із зв’заними руками, що були застрілені російськими солдатами. Ці люди не були військовими. Вони не мали зброї. Вони не представляли загрози… Тіла жінок та чоловіків, яких вбивали із зав’язаними руками», — підписав серії фотографій з Бучі радник глави Офісу президента Михайло Подоляк. 

3 квітня генеральний прокурор України Ірина Венедіктова повідомила, що з території Київщини вивезено 410 тіл вбитих мирних мешканців, за 1-3 квітня 140 з них вже оглянуто прокурорами та іншими фахівцями.

В ефірі Радіо Свобода радник міністра внутрішніх справ України Вадим Денисенко розповів, що станом на 5 квітня тільки в місті Буча загинули понад 400 людей: «Продовжуємо оглядати підвали, будинки. Люди ховали загиблих безпосередньо на прибудинковій території, на дитячих майданчиках. Тому цифра уточнюється».

 

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis