У Парижі на магазинах Chanel з’явились наклейки з портретом Гітлера та логотипом бренду

За версією видання Baza, наклейки з’явились після того, як широкого розголосу набув скандал з росіянами в Дубаї, яких попросили заповнити спеціальні документи, котрі б підтвердили, що вони не проживають постійно на території росії та ввозитимуть туди речі Chanel. Хто саме розклеїв наклейки — невідомо

Контекст: Що сталося в Дубаї

Історія почалася зі спроби російської блогерки Лізи Литвин придбати сумку Chanel в одному з молів Дубаї, пише Daily Mail. Менеджерка магазину повідомила її про те, що перед покупкою вона має заповнити документ в якому зобовʼяжеться не носити сумку бренду в росії. Також її попросили лишити паспортні дані й номер телефону.

З тим сам зіштовхнулася й російська телеведуча Анна Калашнікова. За її словами, у бутику Chanel їй відмовили у покупці через те, «що вона точно носитиме річ у росії». Тоді Калашнікова опублікувала в Інстаграмі пост про те, що «ця ситуація нагадала їй про те, що Коко Шанель була не тільки дизайнеркою, а й нацистською шпигункою».

«Такий вчинок бренду реально нагадав мені про біографію Шанель. Це так низько підтримувати фашизм та русофобію», — написала Калашнікова.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений don’t Take Fake | DTF Magazine (@donttakefake)

У відповідь на звинувачення російських блогерів, представник бренду пояснив виданню Insider, «що бренд усього-на-всього слідує торговельним санкціям накладеним Євросоюзом на росію й саме тому ми уточнюємо у покупців чи не будуть наші товари використовуватися у росії».

«Ми визнаємо, що цей процес верифікації, попри те що він є законним, викликав розчарування деяких наших клієнтів. Зараз ми працюємо над удосконаленням цього підходу і перепрошуємо за будь-які незручності, адже комфорт всіх наших клієнтів, незалежно від їхнього походження, є пріоритетом для Chanel», —  додав представник.

Chanel пішов з російського ринку на початку березня — компанія закрила бутики та призупинила продажі на сайті через «занепокоєність з приводу поточної ситуації, невизначеності та складнощів у роботі». Бренд заявив, що виступає за мир та висловлює підтримку всім, кого зачепила війна в Україні.

Chanel пожертвував два мільйони євро гуманітарним ініціативам, що опікуються постраждалими від війни жінками та дітьми. Щодо своїх співробітників в Україні — бренд пообіцяв їм фінансову, психологічну та логістичну підтримку.

Чому лого Chanel поєднали саме з портретом Гітлера?

За однією з версій, у засновниці бренду Коко Шанель був роман з німецьким офіцером Гюнтером фон Дінклаге, який, за деякими джерелами, був не просто аташе німецького посольства в Парижі, а й агентом абвера (орган військової розвідки).

Згідно з книгою французького журналіста Хела Вона «У ліжку з ворогом: таємна війна Коко Шанель», дизайнерку завербувала нацистська військова розвідка. Однак після війни Шанель виправдали через відсутність доказів її шпигунської діяльності.

Під час Другої світової війни великі модні будинки співпрацювали з нацистською владою з різних причин: одні опинилися під тиском і зберігали модну спадщину своєї країни, інші бачили в цьому спосіб налагодити бізнес.

Ось тут ми розповіли, навіщо на це пішли Lucien Lelong, Louis Vuitton, Chanel, Christian Dior, Hugo Boss та Balenciaga.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis