В Україні покажуть каннський хіт «Трикутник смутку». Дивіться український трейлер

З 8 грудня Arthouse Traffic випускає в український прокат фільм «Трикутник смутку» шведського режисера Рубена Естлунда («Квадрат», «Форс-мажор») — переможця цьогорічного каннського кінофестивалю

Стрічка розповідає про пару відомих моделей, яких запрошують на розкішний морський круїз за участі надбагатих та впливових людей. Яхта, якою управляє капітан-марксист у виконанні Вуді Гаррельсона («Народ проти Ларрі Флінта», «Справжній детектив»), потрапляє у шторм і всі пасажири опиняються на безлюдному острові, де раптово з’ясовується, що ловити рибу й загалом давати собі раду без грошей вміє тільки прибиральниця.

Нову картину Естлунд, як і попередній «Квадрат», присвятив абсурдності капіталізму, надмірної влади та соціальної нерівності. За словами режисера, теми справедливого світоустрою він досліджує зокрема й через сімейні обставини: його мати — переконана соціалістка, а брат — прихильник консервативних та правих ідеологій.

28 травня за «Трикутник смутку» Естлунд отримав «Золоту пальмову гілку» кінофестивалю у Каннах. Він вже вигравав цю нагороду у 2017 році за стрічку «Квадрат». Швед став дев’ятим режисером в історії Каннського кінофестивалю, який двічі вигравав головний приз. До нього це вдавалося Міхаелю Ганеке, Френсісу Копполі, Еміру Кустуриці.

Видання Time Out назвало «Трикутник смутку» «ідеальною комедією для нашого часу», Variety — «до жаху смішним», а The Wall Street Journal — «одним із найбільш яскравих та провокаційних фільмів року». Рейтинг картини на платформі IMDb становить 7,9.

Стрічка Естлунда — номінант на Премію Європейської кіноакадемії в чотирьох категоріях: найкращі фільм, режисер, актор та сценарій.

Українська прем’єра відбулася на Київському тижні критики — «Трикутник смутку» став фільмом-відкриттям фестивалю.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis