З 8 грудня Arthouse Traffic випускає в український прокат фільм «Трикутник смутку» шведського режисера Рубена Естлунда («Квадрат», «Форс-мажор») — переможця цьогорічного каннського кінофестивалю
Стрічка розповідає про пару відомих моделей, яких запрошують на розкішний морський круїз за участі надбагатих та впливових людей. Яхта, якою управляє капітан-марксист у виконанні Вуді Гаррельсона («Народ проти Ларрі Флінта», «Справжній детектив»), потрапляє у шторм і всі пасажири опиняються на безлюдному острові, де раптово з’ясовується, що ловити рибу й загалом давати собі раду без грошей вміє тільки прибиральниця.
Нову картину Естлунд, як і попередній «Квадрат», присвятив абсурдності капіталізму, надмірної влади та соціальної нерівності. За словами режисера, теми справедливого світоустрою він досліджує зокрема й через сімейні обставини: його мати — переконана соціалістка, а брат — прихильник консервативних та правих ідеологій.
28 травня за «Трикутник смутку» Естлунд отримав «Золоту пальмову гілку» кінофестивалю у Каннах. Він вже вигравав цю нагороду у 2017 році за стрічку «Квадрат». Швед став дев’ятим режисером в історії Каннського кінофестивалю, який двічі вигравав головний приз. До нього це вдавалося Міхаелю Ганеке, Френсісу Копполі, Еміру Кустуриці.
✨ Ruben ÖSTLUND lauréat de la Palme d'or #Cannes2022 pour TRIANGLE OF SADNESS (SANS FILTRE) ! Félicitations à toute l'équipe du film !
–
✨ Ruben ÖSTLUND has been awarded the #Cannes2022 Palme d'or for TRIANGLE OF SADNESS ! Congratulations to the whole film crew ! pic.twitter.com/a4C6d9mOSe— Festival de Cannes (@Festival_Cannes) May 28, 2022
Видання Time Out назвало «Трикутник смутку» «ідеальною комедією для нашого часу», Variety — «до жаху смішним», а The Wall Street Journal — «одним із найбільш яскравих та провокаційних фільмів року». Рейтинг картини на платформі IMDb становить 7,9.
Стрічка Естлунда — номінант на Премію Європейської кіноакадемії в чотирьох категоріях: найкращі фільм, режисер, актор та сценарій.
Українська прем’єра відбулася на Київському тижні критики — «Трикутник смутку» став фільмом-відкриттям фестивалю.