В Україні та Польщі запускається проєкт Once Upon a Queer. Він присвячений квір-історії Східної Європи

Український фонд «ІЗОЛЯЦІЯ» та люблінська мистецька галерея Galeria Labirynt анонсували спільний міжнародний проєкт Once Upon a Queer. За допомогою проєкту, команда хоче «дослідити та презентувати квір-історію Східної Європи», використовуючи за основу досвід спільноти в України та Польщі

За словами організаторів, Once Upon a Queer — це поєднання візуального мистецтва, перформансів, квір-досліджень та журналістики. В основі проєкту лежатиме відеоарт, створений українськими та польськими митцями.

В команді проєкту пояснили, що хочуть створити платформу для обміну інформацією про спільноту ЛГБТК+, а також для комунікації та «формування неупередженості та толерантності в суспільстві».

«В європейських країнах для репрезентації спільноти ЛГБТК+ створюються спеціальні відділення при фондах чи інститутах, де регулярно проводяться виставки, дискусії, а також презентації. Описаної та задокументованої квір-історії в Україні немає, як і немає академічних досліджень на цю тему. Відсутність подібної публічної платформи для спілкування, обміну інформацією та зберігання знань про квір-історію в Україні призводить до соціального ігнорування та неприйняття».

Організатори також додали, що Польща, яка є частиною Євросоюзу, наразі посідає останнє місце за статусом прав представників ЛГБТК+. Саме тому в «ІЗОЛЯЦІЯ» та Galeria Labirynt вирішили об’єднатись, щоб «зміцнити та підтримати діалог про квір-історію в Україні, Польщі та світі».

«ІЗОЛЯЦІЯ» та Galeria Labirynt вже провели міжнародний open-call — заявки для участі подали 44 художники. З них команда проєкту відібрала 10 учасників, серед яких митці Антон Шебетко, AntiGonna та Даніела Вайс, які протягом кількох місяців працювали над власними відеороботами. Вони «присвячені окремим епізодам української та польської квір-історії, а також висвітлюють загальні проблеми в питанні гендерної ідентичності».

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Once upon a queer (@once.uponaqueer)

Кураторкою проєкту виступила мисткиня Аліна Клейтман (наше інтерв’ю з якою можна почитати тут), а координатором — головна кураторка «ІЗОЛЯЦІЇ» Катерина Філюк. Художників для участі в Once Upon a Queer також обирали директор галереї Labirynt Вальдемар Татарчук, а також польський художник та активіст Кароль Радзішевський.

Проєкт представлять на окремій онлайн-платформі: там публікуватимуться роботи відібраних митців, а також архівні аналітичні та художні тексти, присвячені східноєвропейській квір-історії.

В червні 2023 року в Україні відбудеться перший квір-кінофестиваль Sunny Bunny («Сонячний зайчик»), організаторами якого виступає команда однойменної позаконкурсної секції міжнародного кінофестивалю «Молодість».

Мета Sunny Bunny — «гідно представити квір-спільноту та її різноманіття», а також розповісти про життя квір-військових, які наразі знаходяться на фронті. Докладніше про майбутній кінофестиваль ми розповідали в нашому матеріалі.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis