В Україні видадуть книгу про художницю-монументалістку Аллу Горську

Видавничий дім «Прометей» готує до друку книгу «Алла Горська. Мисткиня у просторі тоталітаризму», присвячену українській художниці, дисидентці, представниці руху шістдесятників, громадській діячці Аллі Горській. Автором видання став її син, мистецтвознавець Олексій Зарецький 

Книга налічує 434 сторінки та містить архівні фото мисткині та історію її життя та боротьби з радянською цензурою. «Прометей» називає видання «найповнішим аналізом життя та всієї величі постаті Горської у контексті шістдесятництва».

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений мистецтво. (@the_mysteztvo)

Передзамовити видання можна на сайті «Прометея».

У 2019 році, до 90-річчя мисткині, видавництво «Кліо» опублікувало книгу «Спалах перед світанком». До книжки увійшли світлини з родинного альбому Зарецьких із фондової колекції Музею шістдесятництва та архіву онуки художниці Олени Зарецької, а також спогади про художницю та її мемуари.

Алла Горська — українська художниця, одна з лідерів руху українських шістдесятників. Працювала з монументальними творами, мозаїкою, графікою та живописом.

Разом зі своїм чоловіком Віктором Зарецьким та художниками-однодумцями — Григорієм Синицею, Геннадієм Марченком, Борисом Плаксієм, Валентином Смірновим створили низку монументальних робіт у Донецьку, Києві, Краснодоні, позначених впливами українського бароко та мексиканського монументалізму.

Загинула 28 листопада 1970 року в 41-річному віці. За непідтвердженою інформацією до її загибелі причетний КДБ СРСР.

Твори художниці можна побачити у Національному художньому музеї у Києві, Національному художньому музеї ім. А. Шептицького у Львові, Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва, Музеї шістдесятництва, одній з найбільших у світі колекцій радянського нонконформізму у Ратгерському університеті, Музеї Берлінської стіни «Чекпоінт Чарлі» тощо.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis