В Україні видадуть книгу про С’юзен Зонтаґ

Видавництво Анетти Антоненко оголосило передпродаж книги американського журналіста та письменника Бенджаміна Мозера «Зонтаґ. Життя і творчість». Видання присвячене історії американської письменниці, громадської діячки, режисерки й сценаристки, дослідниці, авторці праць про фотографію і стиль, мистецтво і політику, гендер і сексуальність  С’юзен Зонтаґ

Мозер працював понад 600-сторінковим романом-портретом сім років, вивіряючи факти й розвінчуючи міфи, та створив цілісну картину з розповідей понад 600 людей з різних куточків світу — від Мауї до Стокгольма, від Лондона до Сараєва. А також сучасників, друзів і рідних, що вперше публічно розповіли про стосунки із Сюзан, як, наприклад, Енні Лейбовіц.

У 2020 «Зонтаґ. Життя і творчість» відзначили Пулітцерівською премією.

Наразі за книгою Мозера знімають байопік, у якому роль Зонтаґ виконає Крістен Стюарт. А поставить фільм режисерка Кірстен Джонсон. За словами продюсерки байопіку Габріель Тани, майбутній фільм «стане драмою, що віддасть належне реальним подіям».

Зйомки фільму почалися у лютому в Берліні, а згодом команда стрічки працюватиме в Каліфорнії, Нью-Йорку, Парижі та Сараєво, куди Зонтаґ поїхала влітку 1993, щоб поставити там п’єсу Семюела Бекета «Чекаючи на Годо». На той час на території колишньої Югославії тривала війна, а Сараєво другий рік перебувало під облогою сербських військ.

Кірстен Джонсон спеціалізується на документальних стрічках. Вона зняла фільм присвячений Едварду Сноудену — «Citizenfour: Правда Сноудена» (2014). А також картину «Дік Джонсон мертвий» (2020), у якому режисерка разом зі своїм хворим на Альцгеймер батьком розігрують можливі сценарії його похорон та варіації загробного життя.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis