Нарешті в Києві: Роботу JR з полотном п’ятирічної українки Валерії розгорнули на Контрактовій площі

24 лютого у Києві представили проєкт французького художника JR. Масштабне полотно із зображенням п’ятирічної українки Валерії пронесли вулицею Сагайдачного та розгорнули на Контрактовій площі

Вперше проєкт представили навесні: 14 березня команда JR приїхала до Львова для створення роботи, що стала однією з обкладинок журналу TIME. Він мав на меті привернути увагу до проблем вимушених переселенців, що покинули Україну через повномасштабне вторгнення росії.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений don’t Take Fake | DTF Magazine (@donttakefake)

В основі роботи — полотно 45 на 20 метрів з фотографією української дівчинки, яку тримають понад 100 людей на проспекті Свободи біля Оперного театру у Львові. Фінальним результатом акції став масштабний знімок дроном, який і розмістили на обкладинці Time. «Ця маленька дівчинка — майбутнє, в цій війні вона нагадує нам, за що борються українці», — пояснював ідею JR.

Ближче з цією роботою JR можна ознайомитись на виставці в МОТ у Києві, яка триватиме з 17 лютого по 14 травня.

«Це найбільша надія, яку я бачив, і ця надія заразна». Французький художник JR про свій проєкт в Україні

Героїня фотографії — п’ятирічна Валерія з Кривого Рогу, яка разом з матір’ю вимушено тікала до Варшави, а її тато та брат залишилися в Україні. Портрет зняв український фотограф Артем Юрченко на межі кордону із Польщею. Сам проєкт згодом показали у Парижі, Берліні, Дюссельдорфі, Венеції, Мюнхені та Ватикані.

JR говорить, що «ця робота продовжить бути живою інсталяцією до тих пір поки ця війна не скінчиться». Також «Валерія» дала старт серії художника про дітей-біженців.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений don’t Take Fake | DTF Magazine (@donttakefake)

JR — французький вуличний художник та фотограф, відомий арт-проєктами, муралами та колажами на соціальну тематику. Його роботи намальовані у публічних місцях Парижа, Берліна, Лондона, Ріо-де-Жанейро, Шанхаю та інших міст у всьому світі.

Не Бенксі єдиним: Що треба знати про вуличного художника JR

Серед його найвідоміших проєктів — «піраміда» Лувру, що зникла у 2016 році, і навпаки — отримала «підземне» продовження у 2019, а також інсталяція з портретом хлопчика на кордоні США та Мексики.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis