В Україні запустили перший NFT-музей війни

UPD [1.04.2022] NFT-музей війни зібрав понад 600 тисяч доларів на підтримку України за перший день продажу віртуальних робіт

Усього придбали 1282 NFT-картини, створені українськими художниками. Зібрані кошти надійдуть до спеціального фонду української криптобіржі KUNA на підтримку української армії, цифрового та кіберспротиву. 

Оригінальна замітка [25.03.2022] Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів, що в Україні запрацював перший у країні NFT-музей війни. Він «допоможе поширити правду про російські воєнні злочини щодо українців»

За словами Федорова, у цифровому музеї «поєднуються блокчейн-технологія, мистецтво та фіксація історичних фактів». 

«Експонати — це факти, супроводжені емоційними спогадами. Формула експонату проста і прозора, кожен токен — реальне новинне повідомлення з офіційних джерел та ілюстрація до нього від художників — як українських, так і світових», — говориться в описі проєкту.

Всі роботи розподілятимуть в хронологічні послідовності, щоб зберегти послідовний перебіг подій.

У першу частину колекції ввійшли 54 роботи українських художників, а в наступних випусках представлять роботи міжнародної творчої спільноти. Відбором останніх займеться команда світових митців та дизайнерів, серед яких Деніел Аршам, Стефан Загмайстер та Девід Карсон. 

Усі роботи представлені у вигляді цифрових NFT-токенів, придбати які може кожен бажаючий. Всі кошти з продажу перерахують на офіційний електронний гаманець Міністерства цифрової трансформації України на платформі Ethereum для підтримки ЗСУ та гуманітарних потреб України.

Продаж стартує 29 березня.

З 21 березня по 3 квітня на сайті американського артвидання Juxtapoz Magazine триватиме благодійний продаж картин українських художників: Олексія Кондакова, Богдана Буренка, Артема Прута, Дениса Саражина, Олександра Гребенюка, Ріти Майкової, Дзвині Підляшецької, Ірини Максимової, Івана Грабка, Степана Рябченка та Ніколаса Кошкош.

Всі зібрані кошти перерахують координаційному фонду SaveUkraineNow.

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis