В український прокат виходить бодігорор «Титан». Ось чому його варто подивитися

З 30 вересня в українських кінотеатрах показують стрічку Джулії Дюкорно «Титан». Прем’єра відбулася в Каннах, де вона отримала «Золоту пальмову гілку» — найвищу відзнаку кінофестивалю

У дитинстві Алексія потрапила в аварію та отримала травму голови. Героїні вставляють титанову пластину, і з віком вона помічає сексуальну жагу до автомобілів — навіть вагітніє від одного з них. Вона також несамовито вбиває людей, тому їй доводиться переховуватися від поліції.

Ось чому варто подивитися фільм:

— Ще під час Каннського кінофестивалю йшли чутки, що головну нагороду отримає Джулія Дюкорно. На церемонії нагородження голова журі Спайк Лі випадково назвав «Титан» переможцем раніше, ніж потрібно. Згодом режисер вибачився за такий «спойлер».

— Джулія Дюкорно — лише друга режисерка, яка отримала «Золоту пальмову гілку». У 1993 році цей приз розділили між собою Джейн Кемпіон за «Піаніно» та Чень Кайге за стрічку «Прощавай, моя наложнице».

— На кінофестивалі у Торонто в одного з глядачів погіршилося самопочуття при перегляді і він втратив свідомість. Йому надали першу допомогу, а фільм забрав приз глядацьких симпатій.

— В інтерв’ю The Guardian режисерка пояснила, що її зацікавлення у плоті проявляється ще з дитинства, адже її тато працював дерматологом, а мати — гінекологом. У кіно джерелом свого натхнення вона називає Девіда Кроненберга.

— Після прем’єри кінокритики написали переважно позитивні відгуки. У Collider вважають, що це «дивний, смішний, ніжний, сексуальний та кривавий фільм про трансформацію та людські взаємини, який доводить, що Він Дізель не мусить мати монополоії на фільми про швидкі автомобілі та знайдену родину». Indiewire написали, що «магія Титану” завдячує благодаті, з якою Дюкорно просуває голку між ясністю та божевіллям, шоком та впізнанням, дросельною заслінкою та зчепленням». З іншого боку є критики, яким кіно не сподобалося. Енн Горнедей не бачить цільової аудиторії фільму: «“Титан” настільки трансгресивний та дивний, що важко зрозуміти для кого він, окрім як фетишистів, фріків та фанатів авторського кіно у його найбільш герметичному вигляді».

Творчість Джулії Дюкорно тісно пов’язана з французькими бодігорорами 2000-х. Якщо вам сподобався «Титан», ось ще 7 схожих фільмів.

Читайте також:


Підписуйтесь на DTF Magazine в Facebook, Instagram, Twitter и Telegram

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis