В український прокат виходить «Зарваниця» Яреми Малащука та Романа Хімея

З 15 липня незалежний кінодистрибьютор 86PROKAT випустить в українських кінотеатрах фільм «Зарваниця» Яреми Малащука та Романа Хімея

Також вони проведуть серію прем’єрних показів: 08.07 — показ у селі Криворівня (Івано-Франківська область), 11.07 — Artist talk з режисером Романом Хімеєм у Львові, 12.07 — показ у Львові, 13.07 — показ у Тернополі, 14.07 — показ у Києві.

Ярема Малащук — про обман у документалістиці, феномен рейву та православний треш

«Зарваниця» — це фільм-подорож про паломників, які кожен рік збираються в одноіменному селі Тернопільської області.

«Це розумне, іронічне кіно про соціальні ритуали та силу уявного образу, який перетворюється в соціальну реальнійсть. Цій реальності взагалі все одно, якою є реальність об’єктивна. В якійсь мірі — це кіно про кіно, якщо під другим вважати якісь колективні ілюзії або сни, в яких ми всі живемо та які поділяємо», — описує фільм кінокритик Сергій Ксаверов.

Він уточнює: «В ”Зарваниці” далеко не з кожним героєм, але трапляються абсолютно пронизливі сцени. Вони нагадують про те, що всі ці фігури — точно люди, точно живі і точно такі ж, як і всі ми». 

За словами режисерів Яреми Малащука та Романа Хімея, центральною ідеєю фільма стала «спільність людей на шляху до пізнання християнського дива».

«Для мене репрезентація у фільмі в міру шляхетна, частково іронічна, трошки незручна, але вона не експлуатує естетики цільного блаженства. Ми були максимально обережними стосовно стереотипів, намагалися не звертати уваги на всі ці абсурдні, наївні й страшенно неактуальні уявлення про світ у наших героїв», — розказав Ярема Малащук в інтерв’ю DTF Magazine.

«Зарваниця» у Фейсбуці та Інстаграмі

Читайте  также:


Следите за DTF Magazine в Facebook, Instagram, Twitter и Telegram

Дизайн — crevv.com
Розробка — Mixis